הטיות פועל לְהִיצָּבֵעַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִצְבָּע
    ani/ata/hunitzba
  • אני/את/היאנִצְבַּעַת
    ani/at/hinitzba'at
  • אנחנו/אתם/הןנִצְבָּעִים
    anakhnu/atem/hennitzba'im
  • נחנו/אתן/הןנִצְבָּעוֹת
    נחנו/aten/hennitzba'ot

Past

  • אנינִצְבַּעְתִּי
    aninitzbati
  • אתהנִצְבַּעְתָּ
    atanitzbata
  • אתנִצְבַּעְתְּ/נִצְבַּעַתְּ
    atnitzbat/nitzba'at
  • הואנִצְבַּע
    hunitzba
  • היאנִצְבְּעָה
    hinitzbe'a
  • אנחנונִצְבַּעְנוּ
    anakhnunitzbanu
  • אתםנִצְבַּעְתֶּם
    atemnitzbatem
  • אתןנִצְבַּעְתֶּן
    atennitzbaten
  • הםנִצְבְּעוּ
    hemnitzbe'u
  • הןנִצְבְּעוּ
    hennitzbe'u

Future

  • אניאֶצָּבַע/אֶצָּבֵעַ/אִיצָּבַע/אִיצָּבֵעַ/אִצָּבֵעַ/אִצָּבַע
    anietzava/etzavea/itzava/itzavea/itzavea/itzava
  • אתהתִּיצָּבֵעַ/תִּיצָּבַע/תִּצָּבֵעַ/תִּצָּבַע
    atatitzavea/titzava/titzavea/titzava
  • אתתִּיצָּבְעִי/תִּצָּבְעִי
    attitzav'i/titzav'i
  • הואיִיצָּבַע/יִיצָּבֵעַ/יִצָּבֵעַ/יִצָּבַע
    huyitzava/yitzavea/yitzavea/yitzava
  • היאתִּיצָּבֵעַ/תִּיצָּבַע/תִּצָּבַע/תִּצָּבֵעַ
    hititzavea/titzava/titzava/titzavea
  • אנחנונִיצָּבֵעַ/נִיצָּבַע/נִצָּבַע/נִצָּבֵעַ
    anakhnunitzavea/nitzava/nitzava/nitzavea
  • אתםתִּיצָּבְעוּ/תִּצָּבְעוּ
    atemtitzav'u/titzav'u
  • אתןתִּיצָּבַעְנָה/תִּיצָּבְעוּ/תִּצָּבַעְנָה/תִּצָּבְעוּ
    atentitzavana/titzav'u/titzavana/titzav'u
  • הםיִיצָּבְעוּ/יִצָּבְעוּ
    hemyitzav'u/yitzav'u
  • הןתִּיצָּבַעְנָה/יִיצָּבְעוּ/תִּצָּבַעְנָה/יִצָּבְעוּ
    hentitzavana/yitzav'u/titzavana/yitzav'u

Imperative

  • אתההִיצָּבַע/הִיצָּבֵעַ/הִצָּבֵעַ/הִצָּבַע
    atahitzava/hitzavea/hitzavea/hitzava
  • אתהִיצָּבְעִי/הִצָּבְעִי
    athitzav'i/hitzav'i
  • אתםהִיצָּבְעוּ/הִצָּבְעוּ
    atemhitzav'u/hitzav'u
  • אתןהִיצָּבַעְנָה/הִיצָּבְעוּ/הִצָּבַעְנָה/הִצָּבְעוּ
    atenhitzavana/hitzav'u/hitzavana/hitzav'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיצָּבֵעַ/לְהִיצָּבַע/לְהִצָּבַע/לְהִצָּבֵעַ
      lehitzavea/lehitzava/lehitzava/lehitzavea
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיצָּבֵעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיצָּבֵעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיכָּנֵעַ, לְהִיתָּקַע, לְהִישָּׁמַע
    פרסום