הטיות פועל לְהִיקָּדֵחַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִקְדָּח
    ani/ata/hunikdakh
  • אני/את/היאנִקְדַּחַת
    ani/at/hinikdakhat
  • אנחנו/אתם/הןנִקְדָּחִים
    anakhnu/atem/hennikdakhim
  • נחנו/אתן/הןנִקְדָּחוֹת
    נחנו/aten/hennikdakhot

Past

  • אנינִקְדַּחְתִּי
    aninikdakhti
  • אתהנִקְדַּחְתָּ
    atanikdakhta
  • אתנִקְדַּחְתְּ/נִקְדַּחַתְּ
    atnikdakht/nikdakhat
  • הואנִקְדַּח
    hunikdakh
  • היאנִקְדְּחָה
    hinikdekha
  • אנחנונִקְדַּחְנוּ
    anakhnunikdakhnu
  • אתםנִקְדַּחְתֶּם
    atemnikdakhtem
  • אתןנִקְדַּחְתֶּן
    atennikdakhten
  • הםנִקְדְּחוּ
    hemnikdekhu
  • הןנִקְדְּחוּ
    hennikdekhu

Future

  • אניאִיקָּדַח/אִיקָּדֵחַ/אֶקָּדֵחַ/אֶקָּדַח/אִקָּדֵחַ/אִקָּדַח
    aniikadakh/ikadeakh/ekadeakh/ekadakh/ikadeakh/ikadakh
  • אתהתִּיקָּדֵחַ/תִּיקָּדַח/תִּקָּדֵחַ/תִּקָּדַח
    atatikadeakh/tikadakh/tikadeakh/tikadakh
  • אתתִּיקָּדְחִי/תִּקָּדְחִי
    attikadkhi/tikadkhi
  • הואיִיקָּדֵחַ/יִיקָּדַח/יִקָּדֵחַ/יִקָּדַח
    huyikadeakh/yikadakh/yikadeakh/yikadakh
  • היאתִּיקָּדֵחַ/תִּיקָּדַח/תִּקָּדֵחַ/תִּקָּדַח
    hitikadeakh/tikadakh/tikadeakh/tikadakh
  • אנחנונִיקָּדֵחַ/נִיקָּדַח/נִקָּדֵחַ/נִקָּדַח
    anakhnunikadeakh/nikadakh/nikadeakh/nikadakh
  • אתםתִּיקָּדְחוּ/תִּקָּדְחוּ
    atemtikadkhu/tikadkhu
  • אתןתִּיקָּדְחוּ/תִּיקָּדַחְנָה/תִּקָּדְחוּ/תִּקָּדַחְנָה
    atentikadkhu/tikadakhna/tikadkhu/tikadakhna
  • הםיִיקָּדְחוּ/יִקָּדְחוּ
    hemyikadkhu/yikadkhu
  • הןתִּיקָּדַחְנָה/יִיקָּדְחוּ/תִּקָּדַחְנָה/יִקָּדְחוּ
    hentikadakhna/yikadkhu/tikadakhna/yikadkhu

Imperative

  • אתההִיקָּדַח/הִיקָּדֵחַ/הִקָּדֵחַ/הִקָּדַח
    atahikadakh/hikadeakh/hikadeakh/hikadakh
  • אתהִיקָּדְחִי/הִקָּדְחִי
    athikadkhi/hikadkhi
  • אתםהִיקָּדְחוּ/הִקָּדְחוּ
    atemhikadkhu/hikadkhu
  • אתןהִיקָּדַחְנָה/הִיקָּדְחוּ/הִקָּדַחְנָה/הִקָּדְחוּ
    atenhikadakhna/hikadkhu/hikadakhna/hikadkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיקָּדֵחַ/לְהִיקָּדַח/לְהִקָּדֵחַ/לְהִקָּדַח
      lehikadeakh/lehikadakh/lehikadeakh/lehikadakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיקָּדֵחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיקָּדֵחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיפָּגַע, לְהִישָּׁבַע, לְהִיפָּתֵחַ
    פרסום