הטיות פועל לְהִיקָּלַע

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִקְלָע
    ani/ata/hunikla
  • אני/את/היאנִקְלַעַת
    ani/at/hinikla'at
  • אנחנו/אתם/הןנִקְלָעִים
    anakhnu/atem/hennikla'im
  • נחנו/אתן/הןנִקְלָעוֹת
    נחנו/aten/hennikla'ot

Past

  • אנינִקְלַעְתִּי
    aniniklati
  • אתהנִקְלַעְתָּ
    ataniklata
  • אתנִקְלַעְתְּ/נִקְלַעַתְּ
    atniklat/nikla'at
  • הואנִקְלַע
    hunikla
  • היאנִקְלְעָה
    hinikle'a
  • אנחנונִקְלַעְנוּ
    anakhnuniklanu
  • אתםנִקְלַעְתֶּם
    atemniklatem
  • אתןנִקְלַעְתֶּן
    atenniklaten
  • הםנִקְלְעוּ
    hemnikle'u
  • הןנִקְלְעוּ
    hennikle'u

Future

  • אניאֶקָּלַע/אִיקָּלַע/אִיקָּלֵעַ/אֶקָּלֵעַ/אִקָּלַע/אִקָּלֵעַ
    aniekala/ikala/ikalea/ekalea/ikala/ikalea
  • אתהתִּיקָּלֵעַ/תִּיקָּלַע/תִּקָּלַע/תִּקָּלֵעַ
    atatikalea/tikala/tikala/tikalea
  • אתתִּיקָּלְעִי/תִּקָּלְעִי
    attikal'i/tikal'i
  • הואיִיקָּלַע/יִיקָּלֵעַ/יִקָּלַע/יִקָּלֵעַ
    huyikala/yikalea/yikala/yikalea
  • היאתִּיקָּלַע/תִּיקָּלֵעַ/תִּקָּלַע/תִּקָּלֵעַ
    hitikala/tikalea/tikala/tikalea
  • אנחנונִיקָּלַע/נִיקָּלֵעַ/נִקָּלֵעַ/נִקָּלַע
    anakhnunikala/nikalea/nikalea/nikala
  • אתםתִּיקָּלְעוּ/תִּקָּלְעוּ
    atemtikal'u/tikal'u
  • אתןתִּיקָּלְעוּ/תִּיקָּלַעְנָה/תִּקָּלְעוּ/תִּקָּלַעְנָה
    atentikal'u/tikalana/tikal'u/tikalana
  • הםיִיקָּלְעוּ/יִקָּלְעוּ
    hemyikal'u/yikal'u
  • הןתִּיקָּלַעְנָה/יִיקָּלְעוּ/תִּקָּלַעְנָה/יִקָּלְעוּ
    hentikalana/yikal'u/tikalana/yikal'u

Imperative

  • אתההִיקָּלֵעַ/הִיקָּלַע/הִקָּלַע/הִקָּלֵעַ
    atahikalea/hikala/hikala/hikalea
  • אתהִיקָּלְעִי/הִקָּלְעִי
    athikal'i/hikal'i
  • אתםהִיקָּלְעוּ/הִקָּלְעוּ
    atemhikal'u/hikal'u
  • אתןהִיקָּלַעְנָה/הִיקָּלְעוּ/הִקָּלְעוּ/הִקָּלַעְנָה
    atenhikalana/hikal'u/hikal'u/hikalana

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיקָּלַע/לְהִיקָּלֵעַ/לְהִקָּלַע/לְהִקָּלֵעַ
      lehikala/lehikalea/lehikala/lehikalea
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִיקָּלַע בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִיקָּלַע", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִישָּׁמַע, לְהִיתָּקַע, לְהִיפָּצַע
    פרסום