הטיות פועל לְהִישָּׁאֵב

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִשְׁאָב
    ani/ata/hunish'av
  • אני/את/היאנִשְׁאֶבֶת
    ani/at/hinish'evet
  • אנחנו/אתם/הןנִשְׁאָבִים
    anakhnu/atem/hennish'avim
  • נחנו/אתן/הןנִשְׁאָבוֹת
    נחנו/aten/hennish'avot

Past

  • אנינִשְׁאַבְתִּי
    aninish'avti
  • אתהנִשְׁאַבְתָּ
    atanish'avta
  • אתנִשְׁאַבְתְּ
    atnish'avt
  • הואנִשְׁאַב
    hunish'av
  • היאנִשְׁאֲבָה
    hinish'ava
  • אנחנונִשְׁאַבְנוּ
    anakhnunish'avnu
  • אתםנִשְׁאַבְתֶּם
    atemnish'avtem
  • אתןנִשְׁאַבְתֶּן
    atennish'avten
  • הםנִשְׁאֲבוּ
    hemnish'avu
  • הןנִשְׁאֲבוּ
    hennish'avu

Future

  • אניאִישָּׁאֵב/אֶשָּׁאֵב/אִשָּׁאֵב
    aniisha'ev/esha'ev/isha'ev
  • אתהתִּישָּׁאֵב/תִּשָּׁאֵב
    atatisha'ev/tisha'ev
  • אתתִּישָּׁאֲבִי/תִּשָּׁאֲבִי
    attisha'avi/tisha'avi
  • הואיִישָּׁאֵב/יִשָּׁאֵב
    huyisha'ev/yisha'ev
  • היאתִּישָּׁאֵב/תִּשָּׁאֵב
    hitisha'ev/tisha'ev
  • אנחנונִישָּׁאֵב/נִשָּׁאֵב
    anakhnunisha'ev/nisha'ev
  • אתםתִּישָּׁאֲבוּ/תִּשָּׁאֲבוּ
    atemtisha'avu/tisha'avu
  • אתןתִּישָּׁאֵבְנָה/תִּישָּׁאֲבוּ/תִּישָּׁאַבְנָה/תִּשָּׁאַבְנָה/תִּשָּׁאֵבְנָה/תִּשָּׁאֲבוּ
    atentisha'evna/tisha'avu/tisha'avna/tisha'avna/tisha'evna/tisha'avu
  • הםיִישָּׁאֲבוּ/יִשָּׁאֲבוּ
    hemyisha'avu/yisha'avu
  • הןיִישָּׁאֲבוּ/תִּישָּׁאֵבְנָה/תִּישָּׁאַבְנָה/תִּשָּׁאֵבְנָה/יִשָּׁאֲבוּ/תִּשָּׁאַבְנָה
    henyisha'avu/tisha'evna/tisha'avna/tisha'evna/yisha'avu/tisha'avna

Imperative

  • אתההִישָּׁאֵב/הִשָּׁאֵב
    atahisha'ev/hisha'ev
  • אתהִישָּׁאֲבִי/הִשָּׁאֲבִי
    athisha'avi/hisha'avi
  • אתםהִישָּׁאֲבוּ/הִשָּׁאֲבוּ
    atemhisha'avu/hisha'avu
  • אתןהִישָּׁאַבְנָה/הִישָּׁאֵבְנָה/הִישָּׁאֲבוּ/הִשָּׁאַבְנָה/הִשָּׁאֵבְנָה/הִשָּׁאֲבוּ
    atenhisha'avna/hisha'evna/hisha'avu/hisha'avna/hisha'evna/hisha'avu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִישָּׁאֵב/לְהִשָּׁאֵב
      lehisha'ev/lehisha'ev
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִישָּׁאֵב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִישָּׁאֵב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִילָּחֵם, לְהִיכָּחֵד, לְהִידָּחֵף
    פרסום