הטיות פועל לְהִישָּׁפֵךְ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִשְׁפָּךְ
    ani/ata/hunishpakh
  • אני/את/היאנִשְׁפֶּכֶת
    ani/at/hinishpekhet
  • אנחנו/אתם/הןנִשְׁפָּכִים
    anakhnu/atem/hennishpakhim
  • נחנו/אתן/הןנִשְׁפָּכוֹת
    נחנו/aten/hennishpakhot

Past

  • אנינִשְׁפַּכְתִּי
    aninishpakhti
  • אתהנִשְׁפַּכְתָּ
    atanishpakhta
  • אתנִשְׁפַּכְתְּ
    atnishpakht
  • הואנִשְׁפַּךְ
    hunishpakh
  • היאנִשְׁפְּכָה
    hinishpekha
  • אנחנונִשְׁפַּכְנוּ
    anakhnunishpakhnu
  • אתםנִשְׁפַּכְתֶּם
    atemnishpakhtem
  • אתןנִשְׁפַּכְתֶּן
    atennishpakhten
  • הםנִשְׁפְּכוּ
    hemnishpekhu
  • הןנִשְׁפְּכוּ
    hennishpekhu

Future

  • אניאֶשָּׁפֵךְ/אִישָּׁפֵךְ/אִשָּׁפֵךְ
    anieshafekh/ishafekh/ishafekh
  • אתהתִּישָּׁפֵךְ/תִּשָּׁפֵךְ
    atatishafekh/tishafekh
  • אתתִּישָּׁפְכִי/תִּשָּׁפְכִי
    attishafkhi/tishafkhi
  • הואיִישָּׁפֵךְ/יִשָּׁפֵךְ
    huyishafekh/yishafekh
  • היאתִּישָּׁפֵךְ/תִּשָּׁפֵךְ
    hitishafekh/tishafekh
  • אנחנונִישָּׁפֵךְ/נִשָּׁפֵךְ
    anakhnunishafekh/nishafekh
  • אתםתִּישָּׁפְכוּ/תִּשָּׁפְכוּ
    atemtishafkhu/tishafkhu
  • אתןתִּישָּׁפְכוּ/תִּישָּׁפַכְנָה/תִּישָּׁפֵכְנָה/תִּשָּׁפְכוּ/תִּשָּׁפֵכְנָה/תִּשָּׁפַכְנָה
    atentishafkhu/tishafakhna/tishafekhna/tishafkhu/tishafekhna/tishafakhna
  • הםיִישָּׁפְכוּ/יִשָּׁפְכוּ
    hemyishafkhu/yishafkhu
  • הןתִּישָּׁפֵכְנָה/תִּישָּׁפַכְנָה/יִישָּׁפְכוּ/תִּשָּׁפֵכְנָה/תִּשָּׁפַכְנָה/יִשָּׁפְכוּ
    hentishafekhna/tishafakhna/yishafkhu/tishafekhna/tishafakhna/yishafkhu

Imperative

  • אתההִישָּׁפֵךְ/הִשָּׁפֵךְ
    atahishafekh/hishafekh
  • אתהִישָּׁפְכִי/הִשָּׁפְכִי
    athishafkhi/hishafkhi
  • אתםהִישָּׁפְכוּ/הִשָּׁפְכוּ
    atemhishafkhu/hishafkhu
  • אתןהִישָּׁפַכְנָה/הִישָּׁפְכוּ/הִישָּׁפֵכְנָה/הִשָּׁפֵכְנָה/הִשָּׁפַכְנָה/הִשָּׁפְכוּ
    atenhishafakhna/hishafkhu/hishafekhna/hishafekhna/hishafakhna/hishafkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִישָּׁפֵךְ/לְהִשָּׁפֵךְ
      lehishafekh/lehishafekh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִישָּׁפֵךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִישָּׁפֵךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִיטָּבֵל, לְהִיסָּגֵר, לְהִימָּשֵׁךְ
    פרסום