הטיות פועל לְהִסְתָּרֵק

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִסְתָּרֵק
    ani/ata/humistarek
  • אני/את/היאמִסְתָּרֶקֶת
    ani/at/himistareket
  • אנחנו/אתם/הןמִסְתָּרְקִים
    anakhnu/atem/henmistarkim
  • נחנו/אתן/הןמִסְתָּרְקוֹת
    נחנו/aten/henmistarkot

Past

  • אניהִסְתָּרַקְתִּי
    anihistarakti
  • אתההִסְתָּרַקְתָּ
    atahistarakta
  • אתהִסְתָּרַקְתְּ
    athistarakt
  • הואהִסְתָּרֵק
    huhistarek
  • היאהִסְתָּרְקָה
    hihistarka
  • אנחנוהִסְתָּרַקְנוּ
    anakhnuhistaraknu
  • אתםהִסְתָּרַקְתֶּם
    atemhistaraktem
  • אתןהִסְתָּרַקְתֶּן
    atenhistarakten
  • הםהִסְתָּרְקוּ
    hemhistarku
  • הןהִסְתָּרְקוּ
    henhistarku

Future

  • אניאֶסְתָּרֵק
    aniestarek
  • אתהתִּסְתָּרֵק
    atatistarek
  • אתתִּסְתָּרְקִי
    attistarki
  • הואיִסְתָּרֵק
    huyistarek
  • היאתִּסְתָּרֵק
    hitistarek
  • אנחנונִסְתָּרֵק
    anakhnunistarek
  • אתםתִּסְתָּרְקוּ
    atemtistarku
  • אתןתִּסְתָּרֵקְנָה/תִּסְתָּרְקוּ
    atentistarekna/tistarku
  • הםיִסְתָּרְקוּ
    hemyistarku
  • הןיִסְתָּרְקוּ/תִּסְתָּרֵקְנָה
    henyistarku/tistarekna

Imperative

  • אתההִסְתָּרֵק
    atahistarek
  • אתהִסְתָּרְקִי
    athistarki
  • אתםהִסְתָּרְקוּ
    atemhistarku
  • אתןהִסְתָּרְקוּ/הִסְתָּרֵקְנָה
    atenhistarku/histarekna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִסְתָּרֵק
      lehistarek
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִסְתָּרֵק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִסְתָּרֵק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִשְׁתָּרֵשׁ, לְהִשְׂתָּרֵג
    פרסום