הטיות פועל לְהִצְטַיֵּין

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִצְטַיֵּין/מִצְטַיֵּן
    ani/ata/humitztayen/mitztayen
  • אני/את/היאמִצְטַיֶּינֶת/מִצְטַיֶּנֶת
    ani/at/himitztayenet/mitztayenet
  • אנחנו/אתם/הןמִצְטַיְּינִים/מִצְטַיְּנִים
    anakhnu/atem/henmitztaynim/mitztaynim
  • נחנו/אתן/הןמִצְטַיְּינוֹת/מִצְטַיְּנוֹת
    נחנו/aten/henmitztaynot/mitztaynot

Past

  • אניהִצְטַיַּינְתִּי/הִצְטַיַּנְתִּי
    anihitztayanti/hitztayanti
  • אתההִצְטַיַּינְתָּ/הִצְטַיַּנְתָּ
    atahitztayanta/hitztayanta
  • אתהִצְטַיַּינְתְּ/הִצְטַיַּנְתְּ
    athitztayant/hitztayant
  • הואהִצְטַיֵּין/הִצְטַיֵּן
    huhitztayen/hitztayen
  • היאהִצְטַיְּינָה/הִצְטַיְּנָה
    hihitztayna/hitztayna
  • אנחנוהִצְטַיַּינְנוּ/הִצְטַיַּנְנוּ
    anakhnuhitztayanenu/hitztayanenu
  • אתםהִצְטַיַּינְתֶּם/הִצְטַיַּנְתֶּם
    atemhitztayantem/hitztayantem
  • אתןהִצְטַיַּינְתֶּן/הִצְטַיַּנְתֶּן
    atenhitztayanten/hitztayanten
  • הםהִצְטַיְּינוּ/הִצְטַיְּנוּ
    hemhitztaynu/hitztaynu
  • הןהִצְטַיְּינוּ/הִצְטַיְּנוּ
    henhitztaynu/hitztaynu

Future

  • אניאֶצְטַיֵּין/אֶצְטַיֵּן
    anietztayen/etztayen
  • אתהתִּצְטַיֵּין/תִּצְטַיֵּן
    atatitztayen/titztayen
  • אתתִּצְטַיְּינִי/תִּצְטַיְּנִי
    attitztayni/titztayni
  • הואיִצְטַיֵּין/יִצְטַיֵּן
    huyitztayen/yitztayen
  • היאתִּצְטַיֵּין/תִּצְטַיֵּן
    hititztayen/titztayen
  • אנחנונִצְטַיֵּין/נִצְטַיֵּן
    anakhnunitztayen/nitztayen
  • אתםתִּצְטַיְּינוּ/תִּצְטַיְּנוּ
    atemtitztaynu/titztaynu
  • אתןתִּצְטַיֵּינְנָה/תִּצְטַיְּינוּ/תִּצְטַיֵּנְנָה/תִּצְטַיְּנוּ
    atentitztayenena/titztaynu/titztayenena/titztaynu
  • הםיִצְטַיְּינוּ/יִצְטַיְּנוּ
    hemyitztaynu/yitztaynu
  • הןיִצְטַיְּינוּ/תִּצְטַיֵּינְנָה/תִּצְטַיֵּנְנָה/יִצְטַיְּנוּ
    henyitztaynu/titztayenena/titztayenena/yitztaynu

Imperative

  • אתההִצְטַיֵּין/הִצְטַיֵּן
    atahitztayen/hitztayen
  • אתהִצְטַיְּינִי/הִצְטַיְּנִי
    athitztayni/hitztayni
  • אתםהִצְטַיְּינוּ/הִצְטַיְּנוּ
    atemhitztaynu/hitztaynu
  • אתןהִצְטַיֵּינְנָה/הִצְטַיְּינוּ/הִצְטַיְּנוּ/הִצְטַיֵּנְנָה
    atenhitztayenena/hitztaynu/hitztaynu/hitztayenena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִצְטַיֵּין/לְהִצְטַיֵּן
      lehitztayen/lehitztayen
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִצְטַיֵּין בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִצְטַיֵּין", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִצְטַבֵּר, לְהִצְטַיֵּיד
    פרסום