הטיות פועל לְהִשְׁתַּבֵּחַ

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִשְׁתַּבֵּחַ
    ani/ata/humishtabeakh
  • אני/את/היאמִשְׁתַּבַּחַת
    ani/at/himishtabakhat
  • אנחנו/אתם/הןמִשְׁתַּבְּחִים
    anakhnu/atem/henmishtabkhim
  • נחנו/אתן/הןמִשְׁתַּבְּחוֹת
    נחנו/aten/henmishtabkhot

Past

  • אניהִשְׁתַּבַּחְתִּי
    anihishtabakhti
  • אתההִשְׁתַּבַּחְתָּ
    atahishtabakhta
  • אתהִשְׁתַּבַּחְתְּ/הִשְׁתַּבַּחַתְּ
    athishtabakht/hishtabakhat
  • הואהִשְׁתַּבֵּחַ/הִשְׁתַּבַּח
    huhishtabeakh/hishtabakh
  • היאהִשְׁתַּבְּחָה
    hihishtabkha
  • אנחנוהִשְׁתַּבַּחְנוּ
    anakhnuhishtabakhnu
  • אתםהִשְׁתַּבַּחְתֶּם
    atemhishtabakhtem
  • אתןהִשְׁתַּבַּחְתֶּן
    atenhishtabakhten
  • הםהִשְׁתַּבְּחוּ
    hemhishtabkhu
  • הןהִשְׁתַּבְּחוּ
    henhishtabkhu

Future

  • אניאֶשְׁתַּבֵּחַ/אֶשְׁתַּבַּח
    anieshtabeakh/eshtabakh
  • אתהתִּשְׁתַּבֵּחַ/תִּשְׁתַּבַּח
    atatishtabeakh/tishtabakh
  • אתתִּשְׁתַּבְּחִי
    attishtabkhi
  • הואיִשְׁתַּבֵּחַ/יִשְׁתַּבַּח
    huyishtabeakh/yishtabakh
  • היאתִּשְׁתַּבַּח/תִּשְׁתַּבֵּחַ
    hitishtabakh/tishtabeakh
  • אנחנונִשְׁתַּבֵּחַ/נִשְׁתַּבַּח
    anakhnunishtabeakh/nishtabakh
  • אתםתִּשְׁתַּבְּחוּ
    atemtishtabkhu
  • אתןתִּשְׁתַּבַּחְנָה/תִּשְׁתַּבְּחוּ
    atentishtabakhna/tishtabkhu
  • הםיִשְׁתַּבְּחוּ
    hemyishtabkhu
  • הןתִּשְׁתַּבַּחְנָה/יִשְׁתַּבְּחוּ
    hentishtabakhna/yishtabkhu

Imperative

  • אתההִשְׁתַּבַּח/הִשְׁתַּבֵּחַ
    atahishtabakh/hishtabeakh
  • אתהִשְׁתַּבְּחִי
    athishtabkhi
  • אתםהִשְׁתַּבְּחוּ
    atemhishtabkhu
  • אתןהִשְׁתַּבַּחְנָה/הִשְׁתַּבְּחוּ
    atenhishtabakhna/hishtabkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִשְׁתַּבֵּחַ/לְהִשְׁתַּבַּח
      lehishtabeakh/lehishtabakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִשְׁתַּבֵּחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִשְׁתַּבֵּחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִשְׁתַּקֵּעַ, לְהִשְׁתַּכַּח
    פרסום