הטיות פועל לְהִשְׁתַּכְנֵעַ

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִשְׁתַּכְנֵעַ
    ani/ata/humishtakhnea
  • אני/את/היאמִשְׁתַּכְנַעַת
    ani/at/himishtakhna'at
  • אנחנו/אתם/הןמִשְׁתַּכְנְעִים
    anakhnu/atem/henmishtakhne'im
  • נחנו/אתן/הןמִשְׁתַּכְנְעוֹת
    נחנו/aten/henmishtakhne'ot

Past

  • אניהִשְׁתַּכְנַעְתִּי
    anihishtakhnati
  • אתההִשְׁתַּכְנַעְתָּ
    atahishtakhnata
  • אתהִשְׁתַּכְנַעַתְּ/הִשְׁתַּכְנַעְתְּ
    athishtakhna'at/hishtakhnat
  • הואהִשְׁתַּכְנַע/הִשְׁתַּכְנֵעַ
    huhishtakhna/hishtakhnea
  • היאהִשְׁתַּכְנְעָה
    hihishtakhne'a
  • אנחנוהִשְׁתַּכְנַעְנוּ
    anakhnuhishtakhnanu
  • אתםהִשְׁתַּכְנַעְתֶּם
    atemhishtakhnatem
  • אתןהִשְׁתַּכְנַעְתֶּן
    atenhishtakhnaten
  • הםהִשְׁתַּכְנְעוּ
    hemhishtakhne'u
  • הןהִשְׁתַּכְנְעוּ
    henhishtakhne'u

Future

  • אניאֶשְׁתַּכְנַע/אֶשְׁתַּכְנֵעַ
    anieshtakhna/eshtakhnea
  • אתהתִּשְׁתַּכְנַע/תִּשְׁתַּכְנֵעַ
    atatishtakhna/tishtakhnea
  • אתתִּשְׁתַּכְנְעִי
    attishtakhne'i
  • הואיִשְׁתַּכְנַע/יִשְׁתַּכְנֵעַ
    huyishtakhna/yishtakhnea
  • היאתִּשְׁתַּכְנַע/תִּשְׁתַּכְנֵעַ
    hitishtakhna/tishtakhnea
  • אנחנונִשְׁתַּכְנַע/נִשְׁתַּכְנֵעַ
    anakhnunishtakhna/nishtakhnea
  • אתםתִּשְׁתַּכְנְעוּ
    atemtishtakhne'u
  • אתןתִּשְׁתַּכְנַעְנָה/תִּשְׁתַּכְנְעוּ
    atentishtakhnana/tishtakhne'u
  • הםיִשְׁתַּכְנְעוּ
    hemyishtakhne'u
  • הןתִּשְׁתַּכְנַעְנָה/יִשְׁתַּכְנְעוּ
    hentishtakhnana/yishtakhne'u

Imperative

  • אתההִשְׁתַּכְנֵעַ/הִשְׁתַּכְנַע
    atahishtakhnea/hishtakhna
  • אתהִשְׁתַּכְנְעִי
    athishtakhne'i
  • אתםהִשְׁתַּכְנְעוּ
    atemhishtakhne'u
  • אתןהִשְׁתַּכְנְעוּ/הִשְׁתַּכְנַעְנָה
    atenhishtakhne'u/hishtakhnana

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִשְׁתַּכְנֵעַ/לְהִשְׁתַּכְנַע
      lehishtakhnea/lehishtakhna
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִשְׁתַּכְנֵעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִשְׁתַּכְנֵעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִצְטַחְצֵחַ
    פרסום