הטיות פועל לְהִשְׁתַּכַּח

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִשְׁתַּכֵּחַ
    ani/ata/humishtakeakh
  • אני/את/היאמִשְׁתַּכַּחַת
    ani/at/himishtakakhat
  • אנחנו/אתם/הןמִשְׁתַּכְּחִים
    anakhnu/atem/henmishtakkhim
  • נחנו/אתן/הןמִשְׁתַּכְּחוֹת
    נחנו/aten/henmishtakkhot

Past

  • אניהִשְׁתַּכַּחְתִּי
    anihishtakakhti
  • אתההִשְׁתַּכַּחְתָּ
    atahishtakakhta
  • אתהִשְׁתַּכַּחַתְּ/הִשְׁתַּכַּחְתְּ
    athishtakakhat/hishtakakht
  • הואהִשְׁתַּכַּח/הִשְׁתַּכֵּחַ
    huhishtakakh/hishtakeakh
  • היאהִשְׁתַּכְּחָה
    hihishtakkha
  • אנחנוהִשְׁתַּכַּחְנוּ
    anakhnuhishtakakhnu
  • אתםהִשְׁתַּכַּחְתֶּם
    atemhishtakakhtem
  • אתןהִשְׁתַּכַּחְתֶּן
    atenhishtakakhten
  • הםהִשְׁתַּכְּחוּ
    hemhishtakkhu
  • הןהִשְׁתַּכְּחוּ
    henhishtakkhu

Future

  • אניאֶשְׁתַּכֵּחַ/אֶשְׁתַּכַּח
    anieshtakeakh/eshtakakh
  • אתהתִּשְׁתַּכַּח/תִּשְׁתַּכֵּחַ
    atatishtakakh/tishtakeakh
  • אתתִּשְׁתַּכְּחִי
    attishtakkhi
  • הואיִשְׁתַּכַּח/יִשְׁתַּכֵּחַ
    huyishtakakh/yishtakeakh
  • היאתִּשְׁתַּכַּח/תִּשְׁתַּכֵּחַ
    hitishtakakh/tishtakeakh
  • אנחנונִשְׁתַּכַּח/נִשְׁתַּכֵּחַ
    anakhnunishtakakh/nishtakeakh
  • אתםתִּשְׁתַּכְּחוּ
    atemtishtakkhu
  • אתןתִּשְׁתַּכַּחְנָה/תִּשְׁתַּכְּחוּ
    atentishtakakhna/tishtakkhu
  • הםיִשְׁתַּכְּחוּ
    hemyishtakkhu
  • הןתִּשְׁתַּכַּחְנָה/יִשְׁתַּכְּחוּ
    hentishtakakhna/yishtakkhu

Imperative

  • אתההִשְׁתַּכַּח/הִשְׁתַּכֵּחַ
    atahishtakakh/hishtakeakh
  • אתהִשְׁתַּכְּחִי
    athishtakkhi
  • אתםהִשְׁתַּכְּחוּ
    atemhishtakkhu
  • אתןהִשְׁתַּכַּחְנָה/הִשְׁתַּכְּחוּ
    atenhishtakakhna/hishtakkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִשְׁתַּכַּח/לְהִשְׁתַּכֵּחַ
      lehishtakakh/lehishtakeakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִשְׁתַּכַּח בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִשְׁתַּכַּח", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִשְׁתַּקֵּעַ, לְהִשְׁתַּלַּח, לְהִשְׁתַּבֵּחַ
    פרסום