הטיות פועל לְהִשְׂתָּרֵג

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִשְׂתָּרֵג
    ani/ata/humistareg
  • אני/את/היאמִשְׂתָּרֶגֶת
    ani/at/himistareget
  • אנחנו/אתם/הןמִשְׂתָּרְגִים
    anakhnu/atem/henmistargim
  • נחנו/אתן/הןמִשְׂתָּרְגוֹת
    נחנו/aten/henmistargot

Past

  • אניהִשְׂתָּרַגְתִּי
    anihistaragti
  • אתההִשְׂתָּרַגְתָּ
    atahistaragta
  • אתהִשְׂתָּרַגְתְּ
    athistaragt
  • הואהִשְׂתָּרֵג
    huhistareg
  • היאהִשְׂתָּרְגָה
    hihistarga
  • אנחנוהִשְׂתָּרַגְנוּ
    anakhnuhistaragnu
  • אתםהִשְׂתָּרַגְתֶּם
    atemhistaragtem
  • אתןהִשְׂתָּרַגְתֶּן
    atenhistaragten
  • הםהִשְׂתָּרְגוּ
    hemhistargu
  • הןהִשְׂתָּרְגוּ
    henhistargu

Future

  • אניאֶשְׂתָּרֵג
    aniestareg
  • אתהתִּשְׂתָּרֵג
    atatistareg
  • אתתִּשְׂתָּרְגִי
    attistargi
  • הואיִשְׂתָּרֵג
    huyistareg
  • היאתִּשְׂתָּרֵג
    hitistareg
  • אנחנונִשְׂתָּרֵג
    anakhnunistareg
  • אתםתִּשְׂתָּרְגוּ
    atemtistargu
  • אתןתִּשְׂתָּרְגוּ/תִּשְׂתָּרֵגְנָה
    atentistargu/tistaregna
  • הםיִשְׂתָּרְגוּ
    hemyistargu
  • הןיִשְׂתָּרְגוּ/תִּשְׂתָּרֵגְנָה
    henyistargu/tistaregna

Imperative

  • אתההִשְׂתָּרֵג
    atahistareg
  • אתהִשְׂתָּרְגִי
    athistargi
  • אתםהִשְׂתָּרְגוּ
    atemhistargu
  • אתןהִשְׂתָּרְגוּ/הִשְׂתָּרֵגְנָה
    atenhistargu/histaregna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִשְׂתָּרֵג
      lehistareg
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִשְׂתָּרֵג בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִשְׂתָּרֵג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִשְׁתָּרֵשׁ, לְהִסְתָּרֵק, לְהִשְׂתָּרֵר
    פרסום