הטיות פועל לְהִשְׂתָּרֵר

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִשְׂתָּרֵר
    ani/ata/humistarer
  • אני/את/היאמִשְׂתָּרֶרֶת
    ani/at/himistareret
  • אנחנו/אתם/הןמִשְׂתָּרְרִים
    anakhnu/atem/henmistarerim
  • נחנו/אתן/הןמִשְׂתָּרְרוֹת
    נחנו/aten/henmistarerot

Past

  • אניהִשְׂתָּרַרְתִּי
    anihistararti
  • אתההִשְׂתָּרַרְתָּ
    atahistararta
  • אתהִשְׂתָּרַרְתְּ
    athistarart
  • הואהִשְׂתָּרֵר
    huhistarer
  • היאהִשְׂתָּרְרָה
    hihistarera
  • אנחנוהִשְׂתָּרַרְנוּ
    anakhnuhistararnu
  • אתםהִשְׂתָּרַרְתֶּם
    atemhistarartem
  • אתןהִשְׂתָּרַרְתֶּן
    atenhistararten
  • הםהִשְׂתָּרְרוּ
    hemhistareru
  • הןהִשְׂתָּרְרוּ
    henhistareru

Future

  • אניאֶשְׂתָּרֵר
    aniestarer
  • אתהתִּשְׂתָּרֵר
    atatistarer
  • אתתִּשְׂתָּרְרִי
    attistareri
  • הואיִשְׂתָּרֵר
    huyistarer
  • היאתִּשְׂתָּרֵר
    hitistarer
  • אנחנונִשְׂתָּרֵר
    anakhnunistarer
  • אתםתִּשְׂתָּרְרוּ
    atemtistareru
  • אתןתִּשְׂתָּרֵרְנָה/תִּשְׂתָּרְרוּ
    atentistarerna/tistareru
  • הםיִשְׂתָּרְרוּ
    hemyistareru
  • הןתִּשְׂתָּרֵרְנָה/יִשְׂתָּרְרוּ
    hentistarerna/yistareru

Imperative

  • אתההִשְׂתָּרֵר
    atahistarer
  • אתהִשְׂתָּרְרִי
    athistareri
  • אתםהִשְׂתָּרְרוּ
    atemhistareru
  • אתןהִשְׂתָּרֵרְנָה/הִשְׂתָּרְרוּ
    atenhistarerna/histareru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִשְׂתָּרֵר
      lehistarer
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִשְׂתָּרֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִשְׂתָּרֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִשְׁתָּרֵשׁ, לְהִשְׂתָּרֵג, לְהִסְתָּרֵק
    פרסום