הטיות פועל לְהִתְאַחֵר

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְאַחֵר
    ani/ata/humit'akher
  • אני/את/היאמִתְאַחֶרֶת
    ani/at/himit'akheret
  • אנחנו/אתם/הןמִתְאַחֲרִים
    anakhnu/atem/henmit'akharim
  • נחנו/אתן/הןמִתְאַחֲרוֹת
    נחנו/aten/henmit'akharot

Past

  • אניהִתְאַחַרְתִּי
    anihit'akharti
  • אתההִתְאַחַרְתָּ
    atahit'akharta
  • אתהִתְאַחַרְתְּ
    athit'akhart
  • הואהִתְאַחֵר
    huhit'akher
  • היאהִתְאַחֲרָה
    hihit'akhara
  • אנחנוהִתְאַחַרְנוּ
    anakhnuhit'akharnu
  • אתםהִתְאַחַרְתֶּם
    atemhit'akhartem
  • אתןהִתְאַחַרְתֶּן
    atenhit'akharten
  • הםהִתְאַחֲרוּ
    hemhit'akharu
  • הןהִתְאַחֲרוּ
    henhit'akharu

Future

  • אניאֶתְאַחֵר
    aniet'akher
  • אתהתִּתְאַחֵר
    atatit'akher
  • אתתִּתְאַחֲרִי
    attit'akhari
  • הואיִתְאַחֵר
    huyit'akher
  • היאתִּתְאַחֵר
    hitit'akher
  • אנחנונִתְאַחֵר
    anakhnunit'akher
  • אתםתִּתְאַחֲרוּ
    atemtit'akharu
  • אתןתִּתְאַחֵרְנָה/תִּתְאַחֲרוּ
    atentit'akherna/tit'akharu
  • הםיִתְאַחֲרוּ
    hemyit'akharu
  • הןתִּתְאַחֵרְנָה/יִתְאַחֲרוּ
    hentit'akherna/yit'akharu

Imperative

  • אתההִתְאַחֵר
    atahit'akher
  • אתהִתְאַחֲרִי
    athit'akhari
  • אתםהִתְאַחֲרוּ
    atemhit'akharu
  • אתןהִתְאַחֵרְנָה/הִתְאַחֲרוּ
    atenhit'akherna/hit'akharu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְאַחֵר
      lehit'akher
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְאַחֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְאַחֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְנַחֵם, לְהִתְאַהֵב, לְהִתְרַחֵץ
    פרסום