הטיות פועל לְהִתְאַפְיֵין

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְאַפְיֵין/מִתְאַפְיֵן
    ani/ata/humit'afyen/mit'afyen
  • אני/את/היאמִתְאַפְיֶינֶת/מִתְאַפְיֶנֶת
    ani/at/himit'afyenet/mit'afyenet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְאַפְיְינִים/מִתְאַפְיְנִים
    anakhnu/atem/henmit'afyenim/mit'afyenim
  • נחנו/אתן/הןמִתְאַפְיְינוֹת/מִתְאַפְיְנוֹת
    נחנו/aten/henmit'afyenot/mit'afyenot

Past

  • אניהִתְאַפְיַינְתִּי/הִתְאַפְיַנְתִּי
    anihit'afyanti/hit'afyanti
  • אתההִתְאַפְיַינְתָּ/הִתְאַפְיַנְתָּ
    atahit'afyanta/hit'afyanta
  • אתהִתְאַפְיַינְתְּ/הִתְאַפְיַנְתְּ
    athit'afyant/hit'afyant
  • הואהִתְאַפְיֵין/הִתְאַפְיֵן
    huhit'afyen/hit'afyen
  • היאהִתְאַפְיְינָה/הִתְאַפְיְנָה
    hihit'afyena/hit'afyena
  • אנחנוהִתְאַפְיַינּוּ/הִתְאַפְיַנּוּ
    anakhnuhit'afyanu/hit'afyanu
  • אתםהִתְאַפְיַינְתֶּם/הִתְאַפְיַנְתֶּם
    atemhit'afyantem/hit'afyantem
  • אתןהִתְאַפְיַינְתֶּן/הִתְאַפְיַנְתֶּן
    atenhit'afyanten/hit'afyanten
  • הםהִתְאַפְיְינוּ/הִתְאַפְיְנוּ
    hemhit'afyenu/hit'afyenu
  • הןהִתְאַפְיְינוּ/הִתְאַפְיְנוּ
    henhit'afyenu/hit'afyenu

Future

  • אניאֶתְאַפְיֵין/אֶתְאַפְיֵן
    aniet'afyen/et'afyen
  • אתהתִּתְאַפְיֵין/תִּתְאַפְיֵן
    atatit'afyen/tit'afyen
  • אתתִּתְאַפְיְינִי/תִּתְאַפְיְנִי
    attit'afyeni/tit'afyeni
  • הואיִתְאַפְיֵין/יִתְאַפְיֵן
    huyit'afyen/yit'afyen
  • היאתִּתְאַפְיֵין/תִּתְאַפְיֵן
    hitit'afyen/tit'afyen
  • אנחנונִתְאַפְיֵין/נִתְאַפְיֵן
    anakhnunit'afyen/nit'afyen
  • אתםתִּתְאַפְיְינוּ/תִּתְאַפְיְנוּ
    atemtit'afyenu/tit'afyenu
  • אתןתִּתְאַפְיֵינָּה/תִּתְאַפְיְינוּ/תִּתְאַפְיֵנָּה/תִּתְאַפְיְנוּ
    atentit'afyena/tit'afyenu/tit'afyena/tit'afyenu
  • הםיִתְאַפְיְינוּ/יִתְאַפְיְנוּ
    hemyit'afyenu/yit'afyenu
  • הןיִתְאַפְיְינוּ/תִּתְאַפְיֵינָּה/תִּתְאַפְיֵנָּה/יִתְאַפְיְנוּ
    henyit'afyenu/tit'afyena/tit'afyena/yit'afyenu

Imperative

  • אתההִתְאַפְיֵין/הִתְאַפְיֵן
    atahit'afyen/hit'afyen
  • אתהִתְאַפְיְינִי/הִתְאַפְיְנִי
    athit'afyeni/hit'afyeni
  • אתםהִתְאַפְיְינוּ/הִתְאַפְיְנוּ
    atemhit'afyenu/hit'afyenu
  • אתןהִתְאַפְיְינוּ/הִתְאַפְיֵינָּה/הִתְאַפְיֵנָּה/הִתְאַפְיְנוּ
    atenhit'afyenu/hit'afyena/hit'afyena/hit'afyenu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְאַפְיֵין/לְהִתְאַפְיֵן
      lehit'afyen/lehit'afyen
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְאַפְיֵין בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְאַפְיֵין", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְחַרְפֵּן, לְהִתְאַרְגֵּן, לְהִתְעַנְיֵין
    פרסום