הטיות פועל לְהִתְגָּאוֹת

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְגָּאֶה
    ani/ata/humitga'e
  • אני/את/היאמִתְגָּאָה
    ani/at/himitga'a
  • אנחנו/אתם/הןמִתְגָּאִים
    anakhnu/atem/henmitga'im
  • נחנו/אתן/הןמִתְגָּאוֹת
    נחנו/aten/henmitga'ot

Past

  • אניהִתְגָּאֵיתִי/הִתְגָּאִיתִי
    anihitga'eti/hitga'iti
  • אתההִתְגָּאֵיתָ/הִתְגָּאִיתָ
    atahitga'eta/hitga'ita
  • אתהִתְגָּאֵית/הִתְגָּאִית
    athitga'et/hitga'it
  • הואהִתְגָּאָה
    huhitga'a
  • היאהִתְגָּאֲתָה
    hihitga'ata
  • אנחנוהִתְגָּאֵינוּ/הִתְגָּאִינוּ
    anakhnuhitga'enu/hitga'inu
  • אתםהִתְגָּאֵיתֶם/הִתְגָּאִיתֶם
    atemhitga'etem/hitga'item
  • אתןהִתְגָּאֵיתֶן/הִתְגָּאִיתֶן
    atenhitga'eten/hitga'iten
  • הםהִתְגָּאוּ
    hemhitga'u
  • הןהִתְגָּאוּ
    henhitga'u

Future

  • אניאֶתְגָּאֶה
    anietga'e
  • אתהתִּתְגָּאֶה
    atatitga'e
  • אתתִּתְגָּאִי
    attitga'i
  • הואיִתְגָּאֶה
    huyitga'e
  • היאתִּתְגָּאֶה
    hititga'e
  • אנחנונִתְגָּאֶה
    anakhnunitga'e
  • אתםתִּתְגָּאוּ
    atemtitga'u
  • אתןתִּתְגָּאֶינָה/תִּתְגָּאוּ
    atentitga'eyna/titga'u
  • הםיִתְגָּאוּ
    hemyitga'u
  • הןיִתְגָּאוּ/תִּתְגָּאֶינָה
    henyitga'u/titga'eyna

Imperative

  • אתההִתְגָּאֵה
    atahitga'e
  • אתהִתְגָּאִי
    athitga'i
  • אתםהִתְגָּאוּ
    atemhitga'u
  • אתןהִתְגָּאוּ/הִתְגָּאֶינָה
    atenhitga'u/hitga'eyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְגָּאוֹת
      lehitga'ot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְגָּאוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְגָּאוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום