הטיות פועל לְהִתְגָּרֵד

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְגָּרֵד
    ani/ata/humitgared
  • אני/את/היאמִתְגָּרֶדֶת
    ani/at/himitgaredet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְגָּרְדִים
    anakhnu/atem/henmitgardim
  • נחנו/אתן/הןמִתְגָּרְדוֹת
    נחנו/aten/henmitgardot

Past

  • אניהִתְגָּרַדְתִּי
    anihitgaradti
  • אתההִתְגָּרַדְתָּ
    atahitgaradta
  • אתהִתְגָּרַדְתְּ
    athitgaradet
  • הואהִתְגָּרֵד
    huhitgared
  • היאהִתְגָּרְדָה
    hihitgarda
  • אנחנוהִתְגָּרַדְנוּ
    anakhnuhitgaradnu
  • אתםהִתְגָּרַדְתֶּם
    atemhitgaradtem
  • אתןהִתְגָּרַדְתֶּן
    atenhitgaradten
  • הםהִתְגָּרְדוּ
    hemhitgardu
  • הןהִתְגָּרְדוּ
    henhitgardu

Future

  • אניאֶתְגָּרֵד
    anietgared
  • אתהתִּתְגָּרֵד
    atatitgared
  • אתתִּתְגָּרְדִי
    attitgardi
  • הואיִתְגָּרֵד
    huyitgared
  • היאתִּתְגָּרֵד
    hititgared
  • אנחנונִתְגָּרֵד
    anakhnunitgared
  • אתםתִּתְגָּרְדוּ
    atemtitgardu
  • אתןתִּתְגָּרֵדְנָה/תִּתְגָּרְדוּ
    atentitgaredna/titgardu
  • הםיִתְגָּרְדוּ
    hemyitgardu
  • הןתִּתְגָּרֵדְנָה/יִתְגָּרְדוּ
    hentitgaredna/yitgardu

Imperative

  • אתההִתְגָּרֵד
    atahitgared
  • אתהִתְגָּרְדִי
    athitgardi
  • אתםהִתְגָּרְדוּ
    atemhitgardu
  • אתןהִתְגָּרֵדְנָה/הִתְגָּרְדוּ
    atenhitgaredna/hitgardu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְגָּרֵד
      lehitgared
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְגָּרֵד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְגָּרֵד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְפָּרֵק, לְהִתְגָּרֵשׁ, לְהִתְקָרֵר
    פרסום