הטיות פועל לְהִתְגָּרֵשׁ

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְגָּרֵשׁ
    ani/ata/humitgaresh
  • אני/את/היאמִתְגָּרֶשֶׁת
    ani/at/himitgareshet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְגָּרְשִׁים
    anakhnu/atem/henmitgarshim
  • נחנו/אתן/הןמִתְגָּרְשׁוֹת
    נחנו/aten/henmitgarshot

Past

  • אניהִתְגָּרַשְׁתִּי
    anihitgarashti
  • אתההִתְגָּרַשְׁתָּ
    atahitgarashta
  • אתהִתְגָּרַשְׁתְּ
    athitgarasht
  • הואהִתְגָּרֵשׁ
    huhitgaresh
  • היאהִתְגָּרְשָׁה
    hihitgarsha
  • אנחנוהִתְגָּרַשְׁנוּ
    anakhnuhitgarashnu
  • אתםהִתְגָּרַשְׁתֶּם
    atemhitgarashtem
  • אתןהִתְגָּרַשְׁתֶּן
    atenhitgarashten
  • הםהִתְגָּרְשׁוּ
    hemhitgarshu
  • הןהִתְגָּרְשׁוּ
    henhitgarshu

Future

  • אניאֶתְגָּרֵשׁ
    anietgaresh
  • אתהתִּתְגָּרֵשׁ
    atatitgaresh
  • אתתִּתְגָּרְשִׁי
    attitgarshi
  • הואיִתְגָּרֵשׁ
    huyitgaresh
  • היאתִּתְגָּרֵשׁ
    hititgaresh
  • אנחנונִתְגָּרֵשׁ
    anakhnunitgaresh
  • אתםתִּתְגָּרְשׁוּ
    atemtitgarshu
  • אתןתִּתְגָּרֵשְׁנָה/תִּתְגָּרְשׁוּ
    atentitgareshna/titgarshu
  • הםיִתְגָּרְשׁוּ
    hemyitgarshu
  • הןיִתְגָּרְשׁוּ/תִּתְגָּרֵשְׁנָה
    henyitgarshu/titgareshna

Imperative

  • אתההִתְגָּרֵשׁ
    atahitgaresh
  • אתהִתְגָּרְשִׁי
    athitgarshi
  • אתםהִתְגָּרְשׁוּ
    atemhitgarshu
  • אתןהִתְגָּרֵשְׁנָה/הִתְגָּרְשׁוּ
    atenhitgareshna/hitgarshu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְגָּרֵשׁ
      lehitgaresh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְגָּרֵשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְגָּרֵשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְפָּרֵשׁ, לְהִתְאָרֵס
    פרסום