הטיות פועל לְהִתְהַפֵּךְ

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְהַפֵּךְ
    ani/ata/humithapekh
  • אני/את/היאמִתְהַפֶּכֶת
    ani/at/himithapekhet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְהַפְּכִים
    anakhnu/atem/henmithapkhim
  • נחנו/אתן/הןמִתְהַפְּכוֹת
    נחנו/aten/henmithapkhot

Past

  • אניהִתְהַפַּכְתִּי
    anihithapakhti
  • אתההִתְהַפַּכְתָּ
    atahithapakhta
  • אתהִתְהַפַּכְתְּ
    athithapakht
  • הואהִתְהַפֵּךְ
    huhithapekh
  • היאהִתְהַפְּכָה
    hihithapkha
  • אנחנוהִתְהַפַּכְנוּ
    anakhnuhithapakhnu
  • אתםהִתְהַפַּכְתֶּם
    atemhithapakhtem
  • אתןהִתְהַפַּכְתֶּן
    atenhithapakhten
  • הםהִתְהַפְּכוּ
    hemhithapkhu
  • הןהִתְהַפְּכוּ
    henhithapkhu

Future

  • אניאֶתְהַפֵּךְ
    aniethapekh
  • אתהתִּתְהַפֵּךְ
    atatithapekh
  • אתתִּתְהַפְּכִי
    attithapkhi
  • הואיִתְהַפֵּךְ
    huyithapekh
  • היאתִּתְהַפֵּךְ
    hitithapekh
  • אנחנונִתְהַפֵּךְ
    anakhnunithapekh
  • אתםתִּתְהַפְּכוּ
    atemtithapkhu
  • אתןתִּתְהַפֵּכְנָה/תִּתְהַפְּכוּ
    atentithapekhna/tithapkhu
  • הםיִתְהַפְּכוּ
    hemyithapkhu
  • הןיִתְהַפְּכוּ/תִּתְהַפֵּכְנָה
    henyithapkhu/tithapekhna

Imperative

  • אתההִתְהַפֵּךְ
    atahithapekh
  • אתהִתְהַפְּכִי
    athithapkhi
  • אתםהִתְהַפְּכוּ
    atemhithapkhu
  • אתןהִתְהַפְּכוּ/הִתְהַפֵּכְנָה
    atenhithapkhu/hithapekhna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְהַפֵּךְ
      lehithapekh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְהַפֵּךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְהַפֵּךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְגַּשֵּׁם, לְהִתְיַיבֵּשׁ, לְהִתְיַישֵּׁב
    פרסום