הטיות פועל לְהִתְחָרֵז

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְחָרֵז
    ani/ata/humitkharez
  • אני/את/היאמִתְחָרֶזֶת
    ani/at/himitkharezet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְחָרְזִים
    anakhnu/atem/henmitkharzim
  • נחנו/אתן/הןמִתְחָרְזוֹת
    נחנו/aten/henmitkharzot

Past

  • אניהִתְחָרַזְתִּי
    anihitkharazti
  • אתההִתְחָרַזְתָּ
    atahitkharazta
  • אתהִתְחָרַזְתְּ
    athitkharazt
  • הואהִתְחָרֵז
    huhitkharez
  • היאהִתְחָרְזָה
    hihitkharza
  • אנחנוהִתְחָרַזְנוּ
    anakhnuhitkharaznu
  • אתםהִתְחָרַזְתֶּם
    atemhitkharaztem
  • אתןהִתְחָרַזְתֶּן
    atenhitkharazten
  • הםהִתְחָרְזוּ
    hemhitkharzu
  • הןהִתְחָרְזוּ
    henhitkharzu

Future

  • אניאֶתְחָרֵז
    anietkharez
  • אתהתִּתְחָרֵז
    atatitkharez
  • אתתִּתְחָרְזִי
    attitkharzi
  • הואיִתְחָרֵז
    huyitkharez
  • היאתִּתְחָרֵז
    hititkharez
  • אנחנונִתְחָרֵז
    anakhnunitkharez
  • אתםתִּתְחָרְזוּ
    atemtitkharzu
  • אתןתִּתְחָרְזוּ/תִּתְחָרֵזְנָה
    atentitkharzu/titkharezna
  • הםיִתְחָרְזוּ
    hemyitkharzu
  • הןיִתְחָרְזוּ/תִּתְחָרֵזְנָה
    henyitkharzu/titkharezna

Imperative

  • אתההִתְחָרֵז
    atahitkharez
  • אתהִתְחָרְזִי
    athitkharzi
  • אתםהִתְחָרְזוּ
    atemhitkharzu
  • אתןהִתְחָרְזוּ/הִתְחָרֵזְנָה
    atenhitkharzu/hitkharezna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְחָרֵז
      lehitkharez
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְחָרֵז בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְחָרֵז", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְפָּרֵץ, לְהִתְפָּרֵק, לְהִתְבָּרֵר
    פרסום