הטיות פועל לְהִתְחָרֵט

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְחָרֵט
    ani/ata/humitkharet
  • אני/את/היאמִתְחָרֶטֶת
    ani/at/himitkharetet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְחָרְטִים
    anakhnu/atem/henmitkhartim
  • נחנו/אתן/הןמִתְחָרְטוֹת
    נחנו/aten/henmitkhartot

Past

  • אניהִתְחָרַטְתִּי
    anihitkharatti
  • אתההִתְחָרַטְתָּ
    atahitkharatta
  • אתהִתְחָרַטְתְּ
    athitkharatt
  • הואהִתְחָרֵט
    huhitkharet
  • היאהִתְחָרְטָה
    hihitkharta
  • אנחנוהִתְחָרַטְנוּ
    anakhnuhitkharatnu
  • אתםהִתְחָרַטְתֶּם
    atemhitkharattem
  • אתןהִתְחָרַטְתֶּן
    atenhitkharatten
  • הםהִתְחָרְטוּ
    hemhitkhartu
  • הןהִתְחָרְטוּ
    henhitkhartu

Future

  • אניאֶתְחָרֵט
    anietkharet
  • אתהתִּתְחָרֵט
    atatitkharet
  • אתתִּתְחָרְטִי
    attitkharti
  • הואיִתְחָרֵט
    huyitkharet
  • היאתִּתְחָרֵט
    hititkharet
  • אנחנונִתְחָרֵט
    anakhnunitkharet
  • אתםתִּתְחָרְטוּ
    atemtitkhartu
  • אתןתִּתְחָרְטוּ/תִּתְחָרֵטְנָה
    atentitkhartu/titkharetna
  • הםיִתְחָרְטוּ
    hemyitkhartu
  • הןתִּתְחָרֵטְנָה/יִתְחָרְטוּ
    hentitkharetna/yitkhartu

Imperative

  • אתההִתְחָרֵט
    atahitkharet
  • אתהִתְחָרְטִי
    athitkharti
  • אתםהִתְחָרְטוּ
    atemhitkhartu
  • אתןהִתְחָרְטוּ/הִתְחָרֵטְנָה
    atenhitkhartu/hitkharetna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְחָרֵט
      lehitkharet
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְחָרֵט בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְחָרֵט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְקָרֵר, לְהִתְעָרֵב, לְהִתְפָּרֵס
    פרסום