הטיות פועל לְהִתְיַיגַּע

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְיַיגֵּעַ/מִתְיַגֵּעַ
    ani/ata/humityagea/mityagea
  • אני/את/היאמִתְיַיגַּעַת/מִתְיַגַּעַת
    ani/at/himityaga'at/mityaga'at
  • אנחנו/אתם/הןמִתְיַיגְּעִים/מִתְיַגְּעִים
    anakhnu/atem/henmityag'im/mityag'im
  • נחנו/אתן/הןמִתְיַיגְּעוֹת/מִתְיַגְּעוֹת
    נחנו/aten/henmityag'ot/mityag'ot

Past

  • אניהִתְיַיגַּעְתִּי/הִתְיַגַּעְתִּי
    anihityagati/hityagati
  • אתההִתְיַיגַּעְתָּ/הִתְיַגַּעְתָּ
    atahityagata/hityagata
  • אתהִתְיַיגַּעַתְּ/הִתְיַיגַּעְתְּ/הִתְיַגַּעַתְּ/הִתְיַגַּעְתְּ
    athityaga'at/hityagat/hityaga'at/hityagat
  • הואהִתְיַיגַּע/הִתְיַיגֵּעַ/הִתְיַגַּע/הִתְיַגֵּעַ
    huhityaga/hityagea/hityaga/hityagea
  • היאהִתְיַיגְּעָה/הִתְיַגְּעָה
    hihityag'a/hityag'a
  • אנחנוהִתְיַיגַּעְנוּ/הִתְיַגַּעְנוּ
    anakhnuhityaganu/hityaganu
  • אתםהִתְיַיגַּעְתֶּם/הִתְיַגַּעְתֶּם
    atemhityagatem/hityagatem
  • אתןהִתְיַיגַּעְתֶּן/הִתְיַגַּעְתֶּן
    atenhityagaten/hityagaten
  • הםהִתְיַיגְּעוּ/הִתְיַגְּעוּ
    hemhityag'u/hityag'u
  • הןהִתְיַיגְּעוּ/הִתְיַגְּעוּ
    henhityag'u/hityag'u

Future

  • אניאֶתְיַיגֵּעַ/אֶתְיַיגַּע/אֶתְיַגַּע/אֶתְיַגֵּעַ
    anietyagea/etyaga/etyaga/etyagea
  • אתהתִּתְיַיגֵּעַ/תִּתְיַיגַּע/תִּתְיַגַּע/תִּתְיַגֵּעַ
    atatityagea/tityaga/tityaga/tityagea
  • אתתִּתְיַיגְּעִי/תִּתְיַגְּעִי
    attityag'i/tityag'i
  • הואיִתְיַיגַּע/יִתְיַיגֵּעַ/יִתְיַגַּע/יִתְיַגֵּעַ
    huyityaga/yityagea/yityaga/yityagea
  • היאתִּתְיַיגֵּעַ/תִּתְיַיגַּע/תִּתְיַגַּע/תִּתְיַגֵּעַ
    hitityagea/tityaga/tityaga/tityagea
  • אנחנונִתְיַיגֵּעַ/נִתְיַיגַּע/נִתְיַגַּע/נִתְיַגֵּעַ
    anakhnunityagea/nityaga/nityaga/nityagea
  • אתםתִּתְיַיגְּעוּ/תִּתְיַגְּעוּ
    atemtityag'u/tityag'u
  • אתןתִּתְיַיגְּעוּ/תִּתְיַיגַּעְנָה/תִּתְיַגַּעְנָה/תִּתְיַגְּעוּ
    atentityag'u/tityagana/tityagana/tityag'u
  • הםיִתְיַיגְּעוּ/יִתְיַגְּעוּ
    hemyityag'u/yityag'u
  • הןיִתְיַיגְּעוּ/תִּתְיַיגַּעְנָה/תִּתְיַגַּעְנָה/יִתְיַגְּעוּ
    henyityag'u/tityagana/tityagana/yityag'u

Imperative

  • אתההִתְיַיגַּע/הִתְיַיגֵּעַ/הִתְיַגַּע/הִתְיַגֵּעַ
    atahityaga/hityagea/hityaga/hityagea
  • אתהִתְיַיגְּעִי/הִתְיַגְּעִי
    athityag'i/hityag'i
  • אתםהִתְיַיגְּעוּ/הִתְיַגְּעוּ
    atemhityag'u/hityag'u
  • אתןהִתְיַיגַּעְנָה/הִתְיַיגְּעוּ/הִתְיַגַּעְנָה/הִתְיַגְּעוּ
    atenhityagana/hityag'u/hityagana/hityag'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְיַיגַּע/לְהִתְיַיגֵּעַ/לְהִתְיַגַּע/לְהִתְיַגֵּעַ
      lehityaga/lehityagea/lehityaga/lehityagea
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְיַיגַּע בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְיַיגַּע", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְנַפַּח, לְהִתְמַקֵּחַ, לְהִתְפַּתַּח
    פרסום