הטיות פועל לְהִתְיַיהֵר

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְיַיהֵר/מִתְיַהֵר
    ani/ata/humityaher/mityaher
  • אני/את/היאמִתְיַיהֶרֶת/מִתְיַהֶרֶת
    ani/at/himityaheret/mityaheret
  • אנחנו/אתם/הןמִתְיַיהֲרִים/מִתְיַהֲרִים
    anakhnu/atem/henmityaharim/mityaharim
  • נחנו/אתן/הןמִתְיַיהֲרוֹת/מִתְיַהֲרוֹת
    נחנו/aten/henmityaharot/mityaharot

Past

  • אניהִתְיַיהַרְתִּי/הִתְיַהַרְתִּי
    anihityaharti/hityaharti
  • אתההִתְיַיהַרְתָּ/הִתְיַהַרְתָּ
    atahityaharta/hityaharta
  • אתהִתְיַיהַרְתְּ/הִתְיַהַרְתְּ
    athityahart/hityahart
  • הואהִתְיַיהֵר/הִתְיַהֵר
    huhityaher/hityaher
  • היאהִתְיַיהֲרָה/הִתְיַהֲרָה
    hihityahara/hityahara
  • אנחנוהִתְיַיהַרְנוּ/הִתְיַהַרְנוּ
    anakhnuhityaharnu/hityaharnu
  • אתםהִתְיַיהַרְתֶּם/הִתְיַהַרְתֶּם
    atemhityahartem/hityahartem
  • אתןהִתְיַיהַרְתֶּן/הִתְיַהַרְתֶּן
    atenhityaharten/hityaharten
  • הםהִתְיַיהֲרוּ/הִתְיַהֲרוּ
    hemhityaharu/hityaharu
  • הןהִתְיַיהֲרוּ/הִתְיַהֲרוּ
    henhityaharu/hityaharu

Future

  • אניאֶתְיַיהֵר/אֶתְיַהֵר
    anietyaher/etyaher
  • אתהתִּתְיַיהֵר/תִּתְיַהֵר
    atatityaher/tityaher
  • אתתִּתְיַיהֲרִי/תִּתְיַהֲרִי
    attityahari/tityahari
  • הואיִתְיַיהֵר/יִתְיַהֵר
    huyityaher/yityaher
  • היאתִּתְיַיהֵר/תִּתְיַהֵר
    hitityaher/tityaher
  • אנחנונִתְיַיהֵר/נִתְיַהֵר
    anakhnunityaher/nityaher
  • אתםתִּתְיַיהֲרוּ/תִּתְיַהֲרוּ
    atemtityaharu/tityaharu
  • אתןתִּתְיַיהֵרְנָה/תִּתְיַיהֲרוּ/תִּתְיַהֲרוּ/תִּתְיַהֵרְנָה
    atentityaherna/tityaharu/tityaharu/tityaherna
  • הםיִתְיַיהֲרוּ/יִתְיַהֲרוּ
    hemyityaharu/yityaharu
  • הןתִּתְיַיהֵרְנָה/יִתְיַיהֲרוּ/יִתְיַהֲרוּ/תִּתְיַהֵרְנָה
    hentityaherna/yityaharu/yityaharu/tityaherna

Imperative

  • אתההִתְיַיהֵר/הִתְיַהֵר
    atahityaher/hityaher
  • אתהִתְיַיהֲרִי/הִתְיַהֲרִי
    athityahari/hityahari
  • אתםהִתְיַיהֲרוּ/הִתְיַהֲרוּ
    atemhityaharu/hityaharu
  • אתןהִתְיַיהֲרוּ/הִתְיַיהֵרְנָה/הִתְיַהֵרְנָה/הִתְיַהֲרוּ
    atenhityaharu/hityaherna/hityaherna/hityaharu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְיַיהֵר/לְהִתְיַהֵר
      lehityaher/lehityaher
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְיַיהֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְיַיהֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְאַחֵד, לְהִתְאַהֵב, לְהִתְרַחֵב
    פרסום