הטיות פועל לְהִתְפַּעֲנֵחַ

X
הטה

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְפַּעֲנֵחַ
    ani/ata/humitpa'aneakh
  • אני/את/היאמִתְפַּעֲנַחַת
    ani/at/himitpa'anakhat
  • אנחנו/אתם/הןמִתְפַּעֲנְחִים
    anakhnu/atem/henmitpa'ankhim
  • נחנו/אתן/הןמִתְפַּעֲנְחוֹת
    נחנו/aten/henmitpa'ankhot

Past

  • אניהִתְפַּעֲנַחְתִּי
    anihitpa'anakhti
  • אתההִתְפַּעֲנַחְתָּ
    atahitpa'anakhta
  • אתהִתְפַּעֲנַחַתְּ/הִתְפַּעֲנַחְתְּ
    athitpa'anakhat/hitpa'anakht
  • הואהִתְפַּעֲנֵחַ/הִתְפַּעֲנַח
    huhitpa'aneakh/hitpa'anakh
  • היאהִתְפַּעֲנְחָה
    hihitpa'ankha
  • אנחנוהִתְפַּעֲנַחְנוּ
    anakhnuhitpa'anakhnu
  • אתםהִתְפַּעֲנַחְתֶּם
    atemhitpa'anakhtem
  • אתןהִתְפַּעֲנַחְתֶּן
    atenhitpa'anakhten
  • הםהִתְפַּעֲנְחוּ
    hemhitpa'ankhu
  • הןהִתְפַּעֲנְחוּ
    henhitpa'ankhu

Future

  • אניאֶתְפַּעֲנַח/אֶתְפַּעֲנֵחַ
    anietpa'anakh/etpa'aneakh
  • אתהתִּתְפַּעֲנֵחַ/תִּתְפַּעֲנַח
    atatitpa'aneakh/titpa'anakh
  • אתתִּתְפַּעֲנְחִי
    attitpa'ankhi
  • הואיִתְפַּעֲנֵחַ/יִתְפַּעֲנַח
    huyitpa'aneakh/yitpa'anakh
  • היאתִּתְפַּעֲנֵחַ/תִּתְפַּעֲנַח
    hititpa'aneakh/titpa'anakh
  • אנחנונִתְפַּעֲנֵחַ/נִתְפַּעֲנַח
    anakhnunitpa'aneakh/nitpa'anakh
  • אתםתִּתְפַּעֲנְחוּ
    atemtitpa'ankhu
  • אתןתִּתְפַּעֲנְחוּ/תִּתְפַּעֲנַחְנָה
    atentitpa'ankhu/titpa'anakhna
  • הםיִתְפַּעֲנְחוּ
    hemyitpa'ankhu
  • הןתִּתְפַּעֲנַחְנָה/יִתְפַּעֲנְחוּ
    hentitpa'anakhna/yitpa'ankhu

Imperative

  • אתההִתְפַּעֲנַח/הִתְפַּעֲנֵחַ
    atahitpa'anakh/hitpa'aneakh
  • אתהִתְפַּעֲנְחִי
    athitpa'ankhi
  • אתםהִתְפַּעֲנְחוּ
    atemhitpa'ankhu
  • אתןהִתְפַּעֲנְחוּ/הִתְפַּעֲנַחְנָה
    atenhitpa'ankhu/hitpa'anakhna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְפַּעֲנֵחַ
      lehitpa'aneakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְפַּעֲנֵחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְפַּעֲנֵחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְנַעְנֵעַ, לְהִתְאַזְרֵחַ
    פרסום