הטיות פועל לְהִתְפּוּטַּר

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְפּוּטָּר/מִתְפֻּטָּר
    ani/ata/humitputar/mitputar
  • אני/את/היאמִתְפּוּטֶּרֶת/מִתְפֻּטֶּרֶת
    ani/at/himitputeret/mitputeret
  • אנחנו/אתם/הןמִתְפּוּטָּרִים/מִתְפֻּטָּרִים
    anakhnu/atem/henmitputarim/mitputarim
  • נחנו/אתן/הןמִתְפּוּטָּרוֹת/מִתְפֻּטָּרוֹת
    נחנו/aten/henmitputarot/mitputarot

Past

  • אניהִתְפּוּטַּרְתִּי/הִתְפֻּטַּרְתִּי
    anihitputarti/hitputarti
  • אתההִתְפּוּטַּרְתָּ/הִתְפֻּטַּרְתָּ
    atahitputarta/hitputarta
  • אתהִתְפּוּטַּרְתְּ/הִתְפֻּטַּרְתְּ
    athitputart/hitputart
  • הואהִתְפּוּטַּר/הִתְפֻּטַּר
    huhitputar/hitputar
  • היאהִתְפּוּטְּרָה/הִתְפֻּטְּרָה
    hihitputra/hitputra
  • אנחנוהִתְפּוּטַּרְנוּ/הִתְפֻּטַּרְנוּ
    anakhnuhitputarnu/hitputarnu
  • אתםהִתְפּוּטַּרְתֶּם/הִתְפֻּטַּרְתֶּם
    atemhitputartem/hitputartem
  • אתןהִתְפּוּטַּרְתֶּן/הִתְפֻּטַּרְתֶּן
    atenhitputarten/hitputarten
  • הםהִתְפּוּטְּרוּ/הִתְפֻּטְּרוּ
    hemhitputru/hitputru
  • הןהִתְפּוּטְּרוּ/הִתְפֻּטְּרוּ
    henhitputru/hitputru

Future

  • אניאֶתְפּוּטַּר/אֶתְפֻּטַּר
    anietputar/etputar
  • אתהתִּתְפּוּטַּר/תִּתְפֻּטַּר
    atatitputar/titputar
  • אתתִּתְפּוּטְּרִי/תִּתְפֻּטְּרִי
    attitputri/titputri
  • הואיִתְפּוּטַּר/יִתְפֻּטַּר
    huyitputar/yitputar
  • היאתִּתְפּוּטַּר/תִּתְפֻּטַּר
    hititputar/titputar
  • אנחנונִתְפּוּטַּר/נִתְפֻּטַּר
    anakhnunitputar/nitputar
  • אתםתִּתְפּוּטְּרוּ/תִּתְפֻּטְּרוּ
    atemtitputru/titputru
  • אתןתִּתְפּוּטְּרוּ/תִּתְפּוּטַּרְנָה/תִּתְפֻּטְּרוּ/תִּתְפֻּטַּרְנָה
    atentitputru/titputarna/titputru/titputarna
  • הםיִתְפּוּטְּרוּ/יִתְפֻּטְּרוּ
    hemyitputru/yitputru
  • הןתִּתְפּוּטַּרְנָה/יִתְפּוּטְּרוּ/תִּתְפֻּטַּרְנָה/יִתְפֻּטְּרוּ
    hentitputarna/yitputru/titputarna/yitputru

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

      • לְהִתְפּוּטַּר/לְהִתְפֻּטַּר
        lehitputar/lehitputar
      פרסום
      הטיות הפועל לְהִתְפּוּטַּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
      חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְפּוּטַּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
      פרסום