הטיות פועל לְהִתְקַעֵר

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְקַעֵר
    ani/ata/humitka'er
  • אני/את/היאמִתְקַעֶרֶת
    ani/at/himitka'eret
  • אנחנו/אתם/הןמִתְקַעֲרִים
    anakhnu/atem/henmitka'arim
  • נחנו/אתן/הןמִתְקַעֲרוֹת
    נחנו/aten/henmitka'arot

Past

  • אניהִתְקַעַרְתִּי
    anihitka'arti
  • אתההִתְקַעַרְתָּ
    atahitka'arta
  • אתהִתְקַעַרְתְּ
    athitka'art
  • הואהִתְקַעֵר
    huhitka'er
  • היאהִתְקַעֲרָה
    hihitka'ara
  • אנחנוהִתְקַעַרְנוּ
    anakhnuhitka'arnu
  • אתםהִתְקַעַרְתֶּם
    atemhitka'artem
  • אתןהִתְקַעַרְתֶּן
    atenhitka'arten
  • הםהִתְקַעֲרוּ
    hemhitka'aru
  • הןהִתְקַעֲרוּ
    henhitka'aru

Future

  • אניאֶתְקַעֵר
    anietka'er
  • אתהתִּתְקַעֵר
    atatitka'er
  • אתתִּתְקַעֲרִי
    attitka'ari
  • הואיִתְקַעֵר
    huyitka'er
  • היאתִּתְקַעֵר
    hititka'er
  • אנחנונִתְקַעֵר
    anakhnunitka'er
  • אתםתִּתְקַעֲרוּ
    atemtitka'aru
  • אתןתִּתְקַעֵרְנָה/תִּתְקַעֲרוּ
    atentitka'erna/titka'aru
  • הםיִתְקַעֲרוּ
    hemyitka'aru
  • הןיִתְקַעֲרוּ/תִּתְקַעֵרְנָה
    henyitka'aru/titka'erna

Imperative

  • אתההִתְקַעֵר
    atahitka'er
  • אתהִתְקַעֲרִי
    athitka'ari
  • אתםהִתְקַעֲרוּ
    atemhitka'aru
  • אתןהִתְקַעֲרוּ/הִתְקַעֵרְנָה
    atenhitka'aru/hitka'erna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְקַעֵר
      lehitka'er
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְקַעֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְקַעֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְנַעֵר, לְהִתְנַהֵל, לְהִתְבַּהֵר
    פרסום