הטיות פועל לְהִתְקוֹמֵם

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְקוֹמֵם
    ani/ata/humitkomem
  • אני/את/היאמִתְקוֹמֶמֶת
    ani/at/himitkomemet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְקוֹמְמִים
    anakhnu/atem/henmitkomemim
  • נחנו/אתן/הןמִתְקוֹמְמוֹת
    נחנו/aten/henmitkomemot

Past

  • אניהִתְקוֹמַמְתִּי
    anihitkomamti
  • אתההִתְקוֹמַמְתָּ
    atahitkomamta
  • אתהִתְקוֹמַמְתְּ
    athitkomamt
  • הואהִתְקוֹמֵם
    huhitkomem
  • היאהִתְקוֹמְמָה
    hihitkomema
  • אנחנוהִתְקוֹמַמְנוּ
    anakhnuhitkomamnu
  • אתםהִתְקוֹמַמְתֶּם
    atemhitkomamtem
  • אתןהִתְקוֹמַמְתֶּן
    atenhitkomamten
  • הםהִתְקוֹמְמוּ
    hemhitkomemu
  • הןהִתְקוֹמְמוּ
    henhitkomemu

Future

  • אניאֶתְקוֹמֵם
    anietkomem
  • אתהתִּתְקוֹמֵם
    atatitkomem
  • אתתִּתְקוֹמְמִי
    attitkomemi
  • הואיִתְקוֹמֵם
    huyitkomem
  • היאתִּתְקוֹמֵם
    hititkomem
  • אנחנונִתְקוֹמֵם
    anakhnunitkomem
  • אתםתִּתְקוֹמְמוּ
    atemtitkomemu
  • אתןתִּתְקוֹמֵמְנָה/תִּתְקוֹמְמוּ
    atentitkomemna/titkomemu
  • הםיִתְקוֹמְמוּ
    hemyitkomemu
  • הןתִּתְקוֹמֵמְנָה/יִתְקוֹמְמוּ
    hentitkomemna/yitkomemu

Imperative

  • אתההִתְקוֹמֵם
    atahitkomem
  • אתהִתְקוֹמְמִי
    athitkomemi
  • אתםהִתְקוֹמְמוּ
    atemhitkomemu
  • אתןהִתְקוֹמְמוּ/הִתְקוֹמֵמְנָה
    atenhitkomemu/hitkomemna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְקוֹמֵם
      lehitkomem
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְקוֹמֵם בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְקוֹמֵם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְהוֹלֵל, לְהִתְפּוֹצֵץ, לְהִתְפּוֹרֵר
    פרסום