הטיות פועל לְהִתְרוֹקֵן

X
הטה

בניין התפעל

Verbs in binyan hitpa’el begin with הת- in past tense and מת- in present tense. They often have reflexive meaning; for example, להתגלח 'to shave (oneself)', להתנתק 'to disconnect (oneself); become disconnected'. Sometimes hitpa’el verbs have a reciprocal meaning (something done 'to each other'), as seen in verbs like להתכתב 'to correspond (by writing to each other)', להתווכח 'to argue (with each other)'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמִתְרוֹקֵן
    ani/ata/humitroken
  • אני/את/היאמִתְרוֹקֶנֶת
    ani/at/himitrokenet
  • אנחנו/אתם/הןמִתְרוֹקְנִים
    anakhnu/atem/henmitroknim
  • נחנו/אתן/הןמִתְרוֹקְנוֹת
    נחנו/aten/henmitroknot

Past

  • אניהִתְרוֹקַנְתִּי
    anihitrokanti
  • אתההִתְרוֹקַנְתָּ
    atahitrokanta
  • אתהִתְרוֹקַנְתְּ
    athitrokant
  • הואהִתְרוֹקֵן
    huhitroken
  • היאהִתְרוֹקְנָה
    hihitrokna
  • אנחנוהִתְרוֹקַנּוּ
    anakhnuhitrokanu
  • אתםהִתְרוֹקַנְתֶּם
    atemhitrokantem
  • אתןהִתְרוֹקַנְתֶּן
    atenhitrokanten
  • הםהִתְרוֹקְנוּ
    hemhitroknu
  • הןהִתְרוֹקְנוּ
    henhitroknu

Future

  • אניאֶתְרוֹקֵן
    anietroken
  • אתהתִּתְרוֹקֵן
    atatitroken
  • אתתִּתְרוֹקְנִי
    attitrokni
  • הואיִתְרוֹקֵן
    huyitroken
  • היאתִּתְרוֹקֵן
    hititroken
  • אנחנונִתְרוֹקֵן
    anakhnunitroken
  • אתםתִּתְרוֹקְנוּ
    atemtitroknu
  • אתןתִּתְרוֹקְנוּ/תִּתְרוֹקֵנָּה
    atentitroknu/titrokena
  • הםיִתְרוֹקְנוּ
    hemyitroknu
  • הןתִּתְרוֹקֵנָּה/יִתְרוֹקְנוּ
    hentitrokena/yitroknu

Imperative

  • אתההִתְרוֹקֵן
    atahitroken
  • אתהִתְרוֹקְנִי
    athitrokni
  • אתםהִתְרוֹקְנוּ
    atemhitroknu
  • אתןהִתְרוֹקֵנָּה/הִתְרוֹקְנוּ
    atenhitrokena/hitroknu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִתְרוֹקֵן
      lehitroken
    פרסום
    הטיות הפועל לְהִתְרוֹקֵן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהִתְרוֹקֵן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהִתְגּוֹנֵן, לְהִתְלוֹנֵן, לְהִתְבּוֹנֵן
    פרסום