הטיות פועל לְהֵיחָבֵא

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנֶחְבָּא
    ani/ata/hunekhba
  • אני/את/היאנֶחְבֵּאת
    ani/at/hinekhbet
  • אנחנו/אתם/הןנֶחְבָּאִים
    anakhnu/atem/hennekhba'im
  • נחנו/אתן/הןנֶחְבָּאוֹת
    נחנו/aten/hennekhba'ot

Past

  • אנינֶחְבֵּאתִי
    aninekhbeti
  • אתהנֶחְבֵּאתָ
    atanekhbeta
  • אתנֶחְבֵּאת
    atnekhbet
  • הואנֶחְבָּא
    hunekhba
  • היאנֶחְבְּאָה
    hinekhbe'a
  • אנחנונֶחְבֵּאנוּ
    anakhnunekhbenu
  • אתםנֶחְבֵּאתֶם
    atemnekhbetem
  • אתןנֶחְבֵּאתֶן
    atennekhbeten
  • הםנֶחְבְּאוּ
    hemnekhbe'u
  • הןנֶחְבְּאוּ
    hennekhbe'u

Future

  • אניאֵיחָבֵא/אֵחָבֵא
    aniekhave/ekhave
  • אתהתֵּיחָבֵא/תֵּחָבֵא
    atatekhave/tekhave
  • אתתֵּיחָבְאִי/תֵּחָבְאִי
    attekhav'i/tekhav'i
  • הואיֵיחָבֵא/יֵחָבֵא
    huyekhave/yekhave
  • היאתֵּיחָבֵא/תֵּחָבֵא
    hitekhave/tekhave
  • אנחנונֵיחָבֵא/נֵחָבֵא
    anakhnunekhave/nekhave
  • אתםתֵּיחָבְאוּ/תֵּחָבְאוּ
    atemtekhav'u/tekhav'u
  • אתןתֵּיחָבְאוּ/תֵּיחָבֶאנָה/תֵּחָבְאוּ/תֵּחָבֶאנָה
    atentekhav'u/tekhavena/tekhav'u/tekhavena
  • הםיֵיחָבְאוּ/יֵחָבְאוּ
    hemyekhav'u/yekhav'u
  • הןיֵיחָבְאוּ/תֵּיחָבֶאנָה/יֵחָבְאוּ/תֵּחָבֶאנָה
    henyekhav'u/tekhavena/yekhav'u/tekhavena

Imperative

  • אתההֵיחָבֵא/הֵחָבֵא
    atahekhave/hekhave
  • אתהֵיחָבְאִי/הֵחָבְאִי
    athekhav'i/hekhav'i
  • אתםהֵיחָבְאוּ/הֵחָבְאוּ
    atemhekhav'u/hekhav'u
  • אתןהֵיחָבְאוּ/הֵיחָבֶאנָה/הֵחָבְאוּ/הֵחָבֶאנָה
    atenhekhav'u/hekhavena/hekhav'u/hekhavena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהֵיחָבֵא/לְהֵחָבֵא
      lehekhave/lehekhave
    פרסום
    הטיות הפועל לְהֵיחָבֵא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהֵיחָבֵא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום