הטיות פועל לְהֵיחָצוֹת

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנֶחְצֶה/נֶחֱצֶה
    ani/ata/hunekhtze/nekhetze
  • אני/את/היאנֶחְצֵית/נֶחֱצֵית
    ani/at/hinekhtzet/nekhetzet
  • אנחנו/אתם/הןנֶחְצִים/נֶחֱצִים
    anakhnu/atem/hennekhtzim/nekhetzim
  • נחנו/אתן/הןנֶחְצוֹת/נֶחֱצוֹת
    נחנו/aten/hennekhtzot/nekhetzot

Past

  • אנינֶחֱצֵיתִי/נֶחְצֵיתִי/נֶחֱצִיתִי/נֶחְצִיתִי
    aninekhetzeti/nekhtzeti/nekhetziti/nekhtziti
  • אתהנֶחֱצֵיתָ/נֶחֱצִיתָ/נֶחְצִיתָ/נֶחְצֵיתָ
    atanekhetzeta/nekhetzita/nekhtzita/nekhtzeta
  • אתנֶחֱצֵית/נֶחְצֵית/נֶחֱצִית/נֶחְצִית
    atnekhetzet/nekhtzet/nekhetzit/nekhtzit
  • הואנֶחְצָה/נֶחֱצָה
    hunekhtza/nekhetza
  • היאנֶחְצְתָה/נֶחֶצְתָה
    hinekhtzeta/nekhetzta
  • אנחנונֶחֱצֵינוּ/נֶחְצֵינוּ/נֶחְצִינוּ/נֶחֱצִינוּ
    anakhnunekhetzenu/nekhtzenu/nekhtzinu/nekhetzinu
  • אתםנֶחְצִיתֶם/נֶחֱצֵיתֶם/נֶחְצֵיתֶם/נֶחֱצִיתֶם
    atemnekhtzitem/nekhetzetem/nekhtzetem/nekhetzitem
  • אתןנֶחְצֵיתֶן/נֶחֱצֵיתֶן/נֶחֱצִיתֶן/נֶחְצִיתֶן
    atennekhtzeten/nekhetzeten/nekhetziten/nekhtziten
  • הםנֶחְצוּ/נֶחֱצוּ
    hemnekhtzu/nekhetzu
  • הןנֶחְצוּ/נֶחֱצוּ
    hennekhtzu/nekhetzu

Future

  • אניאֵיחָצֶה/אֵחָצֶה
    aniekhatze/ekhatze
  • אתהתֵּיחָצֶה/תֵּחָצֶה
    atatekhatze/tekhatze
  • אתתֵּיחָצִי/תֵּחָצִי
    attekhatzi/tekhatzi
  • הואיֵיחָצֶה/יֵחָצֶה
    huyekhatze/yekhatze
  • היאתֵּיחָצֶה/תֵּחָצֶה
    hitekhatze/tekhatze
  • אנחנונֵיחָצֶה/נֵחָצֶה
    anakhnunekhatze/nekhatze
  • אתםתֵּיחָצוּ/תֵּחָצוּ
    atemtekhatzu/tekhatzu
  • אתןתֵּיחָצוּ/תֵּיחָצֶינָה/תֵּחָצוּ/תֵּחָצֶינָה
    atentekhatzu/tekhatzeyna/tekhatzu/tekhatzeyna
  • הםיֵיחָצוּ/יֵחָצוּ
    hemyekhatzu/yekhatzu
  • הןיֵיחָצוּ/תֵּיחָצֶינָה/יֵחָצוּ/תֵּחָצֶינָה
    henyekhatzu/tekhatzeyna/yekhatzu/tekhatzeyna

Imperative

  • אתההֵיחָצֵה/הֵחָצֵה
    atahekhatze/hekhatze
  • אתהֵיחָצִי/הֵחָצִי
    athekhatzi/hekhatzi
  • אתםהֵיחָצוּ/הֵחָצוּ
    atemhekhatzu/hekhatzu
  • אתןהֵיחָצוּ/הֵיחָצֶינָה/הֵחָצוּ/הֵחָצֶינָה
    atenhekhatzu/hekhatzeyna/hekhatzu/hekhatzeyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהֵיחָצוֹת/לְהֵחָצוֹת
      lehekhatzot/lehekhatzot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהֵיחָצוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהֵיחָצוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום