הטיות פועל לְהֵילָּאוֹת

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִלְאֶה
    ani/ata/hunil'e
  • אני/את/היאנִלְאֵית
    ani/at/hinil'et
  • אנחנו/אתם/הןנִלְאִים
    anakhnu/atem/hennil'im
  • נחנו/אתן/הןנִלְאוֹת
    נחנו/aten/hennil'ot

Past

  • אנינִלְאֵיתִי/נִלְאִיתִי
    aninil'eti/nil'iti
  • אתהנִלְאֵיתָ/נִלְאִיתָ
    atanil'eta/nil'ita
  • אתנִלְאֵית/נִלְאִית
    atnil'et/nil'it
  • הואנִלְאָה
    hunil'a
  • היאנִלְאֲתָה
    hinil'ata
  • אנחנונִלְאֵינוּ/נִלְאִינוּ
    anakhnunil'enu/nil'inu
  • אתםנִלְאִיתֶם/נִלְאֵיתֶם
    atemnil'item/nil'etem
  • אתןנִלְאִיתֶן/נִלְאֵיתֶן
    atennil'iten/nil'eten
  • הםנִלְאוּ
    hemnil'u
  • הןנִלְאוּ
    hennil'u

Future

  • אניאֵילָּאֶה/אֵלָּאֶה
    aniela'e/ela'e
  • אתהתֵּילָּאֶה/תֵּלָּאֶה
    atatela'e/tela'e
  • אתתֵּילָּאִי/תֵּלָּאִי
    attela'i/tela'i
  • הואיֵילָּאֶה/יֵלָּאֶה
    huyela'e/yela'e
  • היאתֵּילָּאֶה/תֵּלָּאֶה
    hitela'e/tela'e
  • אנחנונֵילָּאֶה/נֵלָּאֶה
    anakhnunela'e/nela'e
  • אתםתֵּילָּאוּ/תֵּלָּאוּ
    atemtela'u/tela'u
  • אתןתֵּילָּאֶינָה/תֵּילָּאוּ/תֵּלָּאוּ/תֵּלָּאֶינָה
    atentela'eyna/tela'u/tela'u/tela'eyna
  • הםיֵילָּאוּ/יֵלָּאוּ
    hemyela'u/yela'u
  • הןתֵּילָּאֶינָה/יֵילָּאוּ/תֵּלָּאֶינָה/יֵלָּאוּ
    hentela'eyna/yela'u/tela'eyna/yela'u

Imperative

  • אתההֵילָּאֵה/הֵלָּאֵה
    atahela'e/hela'e
  • אתהֵילָּאִי/הֵלָּאִי
    athela'i/hela'i
  • אתםהֵילָּאוּ/הֵלָּאוּ
    atemhela'u/hela'u
  • אתןהֵילָּאֶינָה/הֵילָּאוּ/הֵלָּאוּ/הֵלָּאֶינָה
    atenhela'eyna/hela'u/hela'u/hela'eyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהֵילָּאוֹת/לְהֵלָּאוֹת
      lehela'ot/lehela'ot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהֵילָּאוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהֵילָּאוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום