הטיות פועל לְהֵימִין

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמֵימִין
    ani/ata/humemin
  • אני/את/היאמֵימִינָה
    ani/at/himemina
  • אנחנו/אתם/הןמֵימִינִים
    anakhnu/atem/henmeminim
  • נחנו/אתן/הןמֵימִינוֹת
    נחנו/aten/henmeminot

Past

  • אניהֵימַנְתִּי
    anihemanti
  • אתההֵימַנְתָּ
    atahemanta
  • אתהֵימַנְתְּ
    athemant
  • הואהֵימִין
    huhemin
  • היאהֵימִינָה
    hihemina
  • אנחנוהֵימַנְנוּ
    anakhnuhemanenu
  • אתםהֵימַנְתֶּם
    atemhemantem
  • אתןהֵימַנְתֶּן
    atenhemanten
  • הםהֵימִינוּ
    hemheminu
  • הןהֵימִינוּ
    henheminu

Future

  • אניאֵימִין
    aniemin
  • אתהתֵּימִין
    atatemin
  • אתתֵּימִינִי
    attemini
  • הואיֵימִין
    huyemin
  • היאתֵּימִין
    hitemin
  • אנחנונֵימִין
    anakhnunemin
  • אתםתֵּימִינוּ
    atemteminu
  • אתןתֵּימִינוּ/תֵּימֵנְנָה
    atenteminu/temenena
  • הםיֵימִינוּ
    hemyeminu
  • הןיֵימִינוּ/תֵּימֵנְנָה
    henyeminu/temenena

Imperative

  • אתההֵימֵן
    atahemen
  • אתהֵימִינִי
    athemini
  • אתםהֵימִינוּ
    atemheminu
  • אתןהֵימֵנְנָה/הֵימִינוּ
    atenhemenena/heminu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהֵימִין
      lehemin
    פרסום
    הטיות הפועל לְהֵימִין בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהֵימִין", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהֵינִיק, לְהֵישִׁיר
    פרסום