הטיות פועל לְהֵירָצֵחַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִרְצָח
    ani/ata/hunirtzakh
  • אני/את/היאנִרְצַחַת
    ani/at/hinirtzakhat
  • אנחנו/אתם/הןנִרְצָחִים
    anakhnu/atem/hennirtzakhim
  • נחנו/אתן/הןנִרְצָחוֹת
    נחנו/aten/hennirtzakhot

Past

  • אנינִרְצַחְתִּי
    aninirtzakhti
  • אתהנִרְצַחְתָּ
    atanirtzakhta
  • אתנִרְצַחַתְּ/נִרְצַחְתְּ
    atnirtzakhat/nirtzakht
  • הואנִרְצַח
    hunirtzakh
  • היאנִרְצְחָה
    hinirtzekha
  • אנחנונִרְצַחְנוּ
    anakhnunirtzakhnu
  • אתםנִרְצַחְתֶּם
    atemnirtzakhtem
  • אתןנִרְצַחְתֶּן
    atennirtzakhten
  • הםנִרְצְחוּ
    hemnirtzekhu
  • הןנִרְצְחוּ
    hennirtzekhu

Future

  • אניאֵירָצֵחַ/אֵירָצַח/אֵרָצֵחַ/אֵרָצַח
    anieratzeakh/eratzakh/eratzeakh/eratzakh
  • אתהתֵּירָצֵחַ/תֵּירָצַח/תֵּרָצֵחַ/תֵּרָצַח
    atateratzeakh/teratzakh/teratzeakh/teratzakh
  • אתתֵּירָצְחִי/תֵּרָצְחִי
    atteratzkhi/teratzkhi
  • הואיֵירָצַח/יֵירָצֵחַ/יֵרָצֵחַ/יֵרָצַח
    huyeratzakh/yeratzeakh/yeratzeakh/yeratzakh
  • היאתֵּירָצֵחַ/תֵּירָצַח/תֵּרָצֵחַ/תֵּרָצַח
    hiteratzeakh/teratzakh/teratzeakh/teratzakh
  • אנחנונֵירָצֵחַ/נֵירָצַח/נֵרָצֵחַ/נֵרָצַח
    anakhnuneratzeakh/neratzakh/neratzeakh/neratzakh
  • אתםתֵּירָצְחוּ/תֵּרָצְחוּ
    atemteratzkhu/teratzkhu
  • אתןתֵּירָצַחְנָה/תֵּירָצְחוּ/תֵּרָצַחְנָה/תֵּרָצְחוּ
    atenteratzakhna/teratzkhu/teratzakhna/teratzkhu
  • הםיֵירָצְחוּ/יֵרָצְחוּ
    hemyeratzkhu/yeratzkhu
  • הןיֵירָצְחוּ/תֵּירָצַחְנָה/יֵרָצְחוּ/תֵּרָצַחְנָה
    henyeratzkhu/teratzakhna/yeratzkhu/teratzakhna

Imperative

  • אתההֵירָצֵחַ/הֵירָצַח/הֵרָצֵחַ/הֵרָצַח
    ataheratzeakh/heratzakh/heratzeakh/heratzakh
  • אתהֵירָצְחִי/הֵרָצְחִי
    atheratzkhi/heratzkhi
  • אתםהֵירָצְחוּ/הֵרָצְחוּ
    atemheratzkhu/heratzkhu
  • אתןהֵירָצַחְנָה/הֵירָצְחוּ/הֵרָצַחְנָה/הֵרָצְחוּ
    atenheratzakhna/heratzkhu/heratzakhna/heratzkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהֵירָצֵחַ/לְהֵירָצַח/לְהֵרָצַח/לְהֵרָצֵחַ
      leheratzeakh/leheratzakh/leheratzakh/leheratzeakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהֵירָצֵחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהֵירָצֵחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהֵירָתֵעַ, לְהֵירָקֵחַ
    פרסום