הטיות פועל לְהֵירָקֵחַ

X
הטה

בניין נפעל

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנִרְקָח
    ani/ata/hunirkakh
  • אני/את/היאנִרְקַחַת
    ani/at/hinirkakhat
  • אנחנו/אתם/הןנִרְקָחִים
    anakhnu/atem/hennirkakhim
  • נחנו/אתן/הןנִרְקָחוֹת
    נחנו/aten/hennirkakhot

Past

  • אנינִרְקַחְתִּי
    aninirkakhti
  • אתהנִרְקַחְתָּ
    atanirkakhta
  • אתנִרְקַחְתְּ/נִרְקַחַתְּ
    atnirkakht/nirkakhat
  • הואנִרְקַח
    hunirkakh
  • היאנִרְקְחָה
    hinirkekha
  • אנחנונִרְקַחְנוּ
    anakhnunirkakhnu
  • אתםנִרְקַחְתֶּם
    atemnirkakhtem
  • אתןנִרְקַחְתֶּן
    atennirkakhten
  • הםנִרְקְחוּ
    hemnirkekhu
  • הןנִרְקְחוּ
    hennirkekhu

Future

  • אניאֵירָקֵחַ/אֵירָקַח/אֵרָקֵחַ/אֵרָקַח
    anierakeakh/erakakh/erakeakh/erakakh
  • אתהתֵּירָקֵחַ/תֵּירָקַח/תֵּרָקֵחַ/תֵּרָקַח
    ataterakeakh/terakakh/terakeakh/terakakh
  • אתתֵּירָקְחִי/תֵּרָקְחִי
    atterakkhi/terakkhi
  • הואיֵירָקֵחַ/יֵירָקַח/יֵרָקֵחַ/יֵרָקַח
    huyerakeakh/yerakakh/yerakeakh/yerakakh
  • היאתֵּירָקֵחַ/תֵּירָקַח/תֵּרָקֵחַ/תֵּרָקַח
    hiterakeakh/terakakh/terakeakh/terakakh
  • אנחנונֵירָקֵחַ/נֵירָקַח/נֵרָקַח/נֵרָקֵחַ
    anakhnunerakeakh/nerakakh/nerakakh/nerakeakh
  • אתםתֵּירָקְחוּ/תֵּרָקְחוּ
    atemterakkhu/terakkhu
  • אתןתֵּירָקַחְנָה/תֵּירָקְחוּ/תֵּרָקַחְנָה/תֵּרָקְחוּ
    atenterakakhna/terakkhu/terakakhna/terakkhu
  • הםיֵירָקְחוּ/יֵרָקְחוּ
    hemyerakkhu/yerakkhu
  • הןיֵירָקְחוּ/תֵּירָקַחְנָה/יֵרָקְחוּ/תֵּרָקַחְנָה
    henyerakkhu/terakakhna/yerakkhu/terakakhna

Imperative

  • אתההֵירָקֵחַ/הֵירָקַח/הֵרָקֵחַ/הֵרָקַח
    ataherakeakh/herakakh/herakeakh/herakakh
  • אתהֵירָקְחִי/הֵרָקְחִי
    atherakkhi/herakkhi
  • אתםהֵירָקְחוּ/הֵרָקְחוּ
    atemherakkhu/herakkhu
  • אתןהֵירָקַחְנָה/הֵירָקְחוּ/הֵרָקַחְנָה/הֵרָקְחוּ
    atenherakakhna/herakkhu/herakakhna/herakkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהֵירָקֵחַ/לְהֵירָקַח/לְהֵרָקֵחַ/לְהֵרָקַח
      leherakeakh/leherakakh/leherakeakh/leherakakh
    פרסום
    הטיות הפועל לְהֵירָקֵחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהֵירָקֵחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהֵירָצֵחַ, לְהֵירָתֵעַ
    פרסום