הטיות פועל לְהֵישִׁיר

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמֵישִׁיר
    ani/ata/humeshir
  • אני/את/היאמֵישִׁירָה
    ani/at/himeshira
  • אנחנו/אתם/הןמֵישִׁירִים
    anakhnu/atem/henmeshirim
  • נחנו/אתן/הןמֵישִׁירוֹת
    נחנו/aten/henmeshirot

Past

  • אניהֵישַׁרְתִּי
    anihesharti
  • אתההֵישַׁרְתָּ
    atahesharta
  • אתהֵישַׁרְתְּ
    atheshart
  • הואהֵישִׁיר
    huheshir
  • היאהֵישִׁירָה
    hiheshira
  • אנחנוהֵישַׁרְנוּ
    anakhnuhesharnu
  • אתםהֵישַׁרְתֶּם
    atemheshartem
  • אתןהֵישַׁרְתֶּן
    atenhesharten
  • הםהֵישִׁירוּ
    hemheshiru
  • הןהֵישִׁירוּ
    henheshiru

Future

  • אניאֵישִׁיר
    anieshir
  • אתהתֵּישִׁיר
    atateshir
  • אתתֵּישִׁירִי
    atteshiri
  • הואיֵישִׁיר
    huyeshir
  • היאתֵּישִׁיר
    hiteshir
  • אנחנונֵישִׁיר
    anakhnuneshir
  • אתםתֵּישִׁירוּ
    atemteshiru
  • אתןתֵּישִׁירוּ/תֵּישֵׁרְנָה
    atenteshiru/tesherna
  • הםיֵישִׁירוּ
    hemyeshiru
  • הןיֵישִׁירוּ/תֵּישֵׁרְנָה
    henyeshiru/tesherna

Imperative

  • אתההֵישֵׁר
    atahesher
  • אתהֵישִׁירִי
    atheshiri
  • אתםהֵישִׁירוּ
    atemheshiru
  • אתןהֵישִׁירוּ/הֵישֵׁרְנָה
    atenheshiru/hesherna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהֵישִׁיר
      leheshir
    פרסום
    הטיות הפועל לְהֵישִׁיר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהֵישִׁיר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהֵימִין, לְהֵינִיק
    פרסום