הטיות פועל לְהַאֱדִּים

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַאֱדִּים
    ani/ata/huma'edim
  • אני/את/היאמַאֱדִּימָה
    ani/at/hima'edima
  • אנחנו/אתם/הןמַאֱדִּימִים
    anakhnu/atem/henma'edimim
  • נחנו/אתן/הןמַאֱדִּימוֹת
    נחנו/aten/henma'edimot

Past

  • אניהֶאֱדַּמְתִּי
    anihe'edamti
  • אתההֶאֱדַּמְתָּ
    atahe'edamta
  • אתהֶאֱדַּמְתְּ
    athe'edamt
  • הואהֶאֱדִּים
    huhe'edim
  • היאהֶאֱדִּימָה
    hihe'edima
  • אנחנוהֶאֱדַּמְנוּ
    anakhnuhe'edamnu
  • אתםהֶאֱדַּמְתֶּם
    atemhe'edamtem
  • אתןהֶאֱדַּמְתֶּן
    atenhe'edamten
  • הםהֶאֱדִּימוּ
    hemhe'edimu
  • הןהֶאֱדִּימוּ
    henhe'edimu

Future

  • אניאַאֱדִּים
    ania'edim
  • אתהתַּאֱדִּים
    atata'edim
  • אתתַּאֱדִּימִי
    atta'edimi
  • הואיַאֱדִּים
    huya'edim
  • היאתַּאֱדִּים
    hita'edim
  • אנחנונַאֱדִּים
    anakhnuna'edim
  • אתםתַּאֱדִּימוּ
    atemta'edimu
  • אתןתַּאֱדִּימוּ/תַּאֱדֵּמְנָה
    atenta'edimu/ta'edemna
  • הםיַאֱדִּימוּ
    hemya'edimu
  • הןתַּאֱדֵּמְנָה/יַאֱדִּימוּ
    henta'edemna/ya'edimu

Imperative

  • אתההַאֱדֵּם
    ataha'edem
  • אתהַאֱדִּימִי
    atha'edimi
  • אתםהַאֱדִּימוּ
    atemha'edimu
  • אתןהַאֱדִּימוּ/הַאֱדֵּמְנָה
    atenha'edimu/ha'edemna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַאֱדִּים
      leha'edim
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַאֱדִּים בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַאֱדִּים", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַעְנִיק, לְהַחְתִּים, לְהַעֱמִיס
    פרסום