הטיות פועל לְהַאֲדִּים

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַאֲדִּים
    ani/ata/huma'adim
  • אני/את/היאמַאֲדִּימָה
    ani/at/hima'adima
  • אנחנו/אתם/הןמַאֲדִּימִים
    anakhnu/atem/henma'adimim
  • נחנו/אתן/הןמַאֲדִּימוֹת
    נחנו/aten/henma'adimot

Past

  • אניהֶאֱדַּמְתִּי
    anihe'edamti
  • אתההֶאֱדַּמְתָּ
    atahe'edamta
  • אתהֶאֱדַּמְתְּ
    athe'edamt
  • הואהֶאֱדִּים
    huhe'edim
  • היאהֶאֱדִּימָה
    hihe'edima
  • אנחנוהֶאֱדַּמְנוּ
    anakhnuhe'edamnu
  • אתםהֶאֱדַּמְתֶּם
    atemhe'edamtem
  • אתןהֶאֱדַּמְתֶּן
    atenhe'edamten
  • הםהֶאֱדִּימוּ
    hemhe'edimu
  • הןהֶאֱדִּימוּ
    henhe'edimu

Future

  • אניאַאֲדִּים
    ania'adim
  • אתהתַּאֲדִּים
    atata'adim
  • אתתַּאֲדִּימִי
    atta'adimi
  • הואיַאֲדִּים
    huya'adim
  • היאתַּאֲדִּים
    hita'adim
  • אנחנונַאֲדִּים
    anakhnuna'adim
  • אתםתַּאֲדִּימוּ
    atemta'adimu
  • אתןתַּאֲדֵּמְנָה/תַּאֲדִּימוּ
    atenta'ademna/ta'adimu
  • הםיַאֲדִּימוּ
    hemya'adimu
  • הןתַּאֲדֵּמְנָה/יַאֲדִּימוּ
    henta'ademna/ya'adimu

Imperative

  • אתההַאֲדֵּם
    ataha'adem
  • אתהַאֲדִּימִי
    atha'adimi
  • אתםהַאֲדִּימוּ
    atemha'adimu
  • אתןהַאֲדֵּמְנָה/הַאֲדִּימוּ
    atenha'ademna/ha'adimu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַאֲדִּים
      leha'adim
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַאֲדִּים בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַאֲדִּים", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַאֲשִׁים, לְהַחֲרִיב, לְהַעֲרִיךְ
    פרסום