הטיות פועל לְהַאֲחִיד

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַאֲחִיד
    ani/ata/huma'akhid
  • אני/את/היאמַאֲחִידָה
    ani/at/hima'akhida
  • אנחנו/אתם/הןמַאֲחִידִים
    anakhnu/atem/henma'akhidim
  • נחנו/אתן/הןמַאֲחִידוֹת
    נחנו/aten/henma'akhidot

Past

  • אניהֶאֱחַדְתִּי
    anihe'ekhadti
  • אתההֶאֱחַדְתָּ
    atahe'ekhadta
  • אתהֶאֱחַדְתְּ
    athe'ekhadet
  • הואהֶאֱחִיד
    huhe'ekhid
  • היאהֶאֱחִידָה
    hihe'ekhida
  • אנחנוהֶאֱחַדְנוּ
    anakhnuhe'ekhadnu
  • אתםהֶאֱחַדְתֶּם
    atemhe'ekhadtem
  • אתןהֶאֱחַדְתֶּן
    atenhe'ekhadten
  • הםהֶאֱחִידוּ
    hemhe'ekhidu
  • הןהֶאֱחִידוּ
    henhe'ekhidu

Future

  • אניאַאֲחִיד
    ania'akhid
  • אתהתַּאֲחִיד
    atata'akhid
  • אתתַּאֲחִידִי
    atta'akhidi
  • הואיַאֲחִיד
    huya'akhid
  • היאתַּאֲחִיד
    hita'akhid
  • אנחנונַאֲחִיד
    anakhnuna'akhid
  • אתםתַּאֲחִידוּ
    atemta'akhidu
  • אתןתַּאֲחִידוּ/תַּאֲחֵדְנָה
    atenta'akhidu/ta'akhedna
  • הםיַאֲחִידוּ
    hemya'akhidu
  • הןיַאֲחִידוּ/תַּאֲחֵדְנָה
    henya'akhidu/ta'akhedna

Imperative

  • אתההַאֲחֵד
    ataha'akhed
  • אתהַאֲחִידִי
    atha'akhidi
  • אתםהַאֲחִידוּ
    atemha'akhidu
  • אתןהַאֲחִידוּ/הַאֲחֵדְנָה
    atenha'akhidu/ha'akhedna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַאֲחִיד
      leha'akhid
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַאֲחִיד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַאֲחִיד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַחֲזִיק, לְהַעֲרִים, לְהַחֲלִישׁ
    פרסום