הטיות פועל לְהַבְדִּיל

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַבְדִּיל
    ani/ata/humavdil
  • אני/את/היאמַבְדִּילָה
    ani/at/himavdila
  • אנחנו/אתם/הןמַבְדִּילִים
    anakhnu/atem/henmavdilim
  • נחנו/אתן/הןמַבְדִּילוֹת
    נחנו/aten/henmavdilot

Past

  • אניהִבְדַּלְתִּי
    anihivdalti
  • אתההִבְדַּלְתָּ
    atahivdalta
  • אתהִבְדַּלְתְּ
    athivdalt
  • הואהִבְדִּיל
    huhivdil
  • היאהִבְדִּילָה
    hihivdila
  • אנחנוהִבְדַּלְנוּ
    anakhnuhivdalnu
  • אתםהִבְדַּלְתֶּם
    atemhivdaltem
  • אתןהִבְדַּלְתֶּן
    atenhivdalten
  • הםהִבְדִּילוּ
    hemhivdilu
  • הןהִבְדִּילוּ
    henhivdilu

Future

  • אניאַבְדִּיל
    aniavdil
  • אתהתַּבְדִּיל
    atatavdil
  • אתתַּבְדִּילִי
    attavdili
  • הואיַבְדִּיל
    huyavdil
  • היאתַּבְדִּיל
    hitavdil
  • אנחנונַבְדִּיל
    anakhnunavdil
  • אתםתַּבְדִּילוּ
    atemtavdilu
  • אתןתַּבְדִּילוּ/תַּבְדֵּלְנָה
    atentavdilu/tavdelna
  • הםיַבְדִּילוּ
    hemyavdilu
  • הןיַבְדִּילוּ/תַּבְדֵּלְנָה
    henyavdilu/tavdelna

Imperative

  • אתההַבְדֵּל
    atahavdel
  • אתהַבְדִּילִי
    athavdili
  • אתםהַבְדִּילוּ
    atemhavdilu
  • אתןהַבְדִּילוּ/הַבְדֵּלְנָה
    atenhavdilu/havdelna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַבְדִּיל
      lehavdil
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַבְדִּיל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַבְדִּיל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַפְנִים, לְהַרְקִיב, לְהַכְבִּיד
    פרסום