הטיות פועל לְהַבְעִית

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַבְעִית
    ani/ata/humav'it
  • אני/את/היאמַבְעִיתָה
    ani/at/himav'ita
  • אנחנו/אתם/הןמַבְעִיתִים
    anakhnu/atem/henmav'itim
  • נחנו/אתן/הןמַבְעִיתוֹת
    נחנו/aten/henmav'itot

Past

  • אניהִבְעַתִּי
    anihiv'ati
  • אתההִבְעַתָּ
    atahiv'ata
  • אתהִבְעַתְּ
    athiv'at
  • הואהִבְעִית
    huhiv'it
  • היאהִבְעִיתָה
    hihiv'ita
  • אנחנוהִבְעַתְנוּ
    anakhnuhiv'atnu
  • אתםהִבְעַתֶּם
    atemhiv'atem
  • אתןהִבְעַתֶּן
    atenhiv'aten
  • הםהִבְעִיתוּ
    hemhiv'itu
  • הןהִבְעִיתוּ
    henhiv'itu

Future

  • אניאַבְעִית
    aniav'it
  • אתהתַּבְעִית
    atatav'it
  • אתתַּבְעִיתִי
    attav'iti
  • הואיַבְעִית
    huyav'it
  • היאתַּבְעִית
    hitav'it
  • אנחנונַבְעִית
    anakhnunav'it
  • אתםתַּבְעִיתוּ
    atemtav'itu
  • אתןתַּבְעֵתְנָה/תַּבְעִיתוּ
    atentav'etna/tav'itu
  • הםיַבְעִיתוּ
    hemyav'itu
  • הןתַּבְעֵתְנָה/יַבְעִיתוּ
    hentav'etna/yav'itu

Imperative

  • אתההַבְעֵת
    atahav'et
  • אתהַבְעִיתִי
    athav'iti
  • אתםהַבְעִיתוּ
    atemhav'itu
  • אתןהַבְעֵתְנָה/הַבְעִיתוּ
    atenhav'etna/hav'itu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַבְעִית
      lehav'it
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַבְעִית בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַבְעִית", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַשְׁבִּית, לְהַשְׁחִית, לְהַנְחִית
    פרסום