הטיות פועל לְהַגִּיר

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַגִּיר
    ani/ata/humagir
  • אני/את/היאמַגִּירָה
    ani/at/himagira
  • אנחנו/אתם/הןמַגִּירִים
    anakhnu/atem/henmagirim
  • נחנו/אתן/הןמַגִּירוֹת
    נחנו/aten/henmagirot

Past

  • אניהִגַּרְתִּי
    anihigarti
  • אתההִגַּרְתָּ
    atahigarta
  • אתהִגַּרְתְּ
    athigart
  • הואהִגִּיר
    huhigir
  • היאהִגִּירָה
    hihigira
  • אנחנוהִגַּרְנוּ
    anakhnuhigarnu
  • אתםהִגַּרְתֶּם
    atemhigartem
  • אתןהִגַּרְתֶּן
    atenhigarten
  • הםהִגִּירוּ
    hemhigiru
  • הןהִגִּירוּ
    henhigiru

Future

  • אניאַגִּיר
    aniagir
  • אתהתַּגִּיר
    atatagir
  • אתתַּגִּירִי
    attagiri
  • הואיַגִּיר
    huyagir
  • היאתַּגִּיר
    hitagir
  • אנחנונַגִּיר
    anakhnunagir
  • אתםתַּגִּירוּ
    atemtagiru
  • אתןתַּגִּירוּ/תַּגֵּרְנָה
    atentagiru/tagerna
  • הםיַגִּירוּ
    hemyagiru
  • הןיַגִּירוּ/תַּגֵּרְנָה
    henyagiru/tagerna

Imperative

  • אתההַגֵּר
    atahager
  • אתהַגִּירִי
    athagiri
  • אתםהַגִּירוּ
    atemhagiru
  • אתןהַגִּירוּ/הַגֵּרְנָה
    atenhagiru/hagerna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַגִּיר
      lehagir
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַגִּיר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַגִּיר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַטִּיף, לְהַטִּיל, לְהַבִּיט
    פרסום