הטיות פועל לְהַדְבִּיק

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַדְבִּיק
    ani/ata/humadbik
  • אני/את/היאמַדְבִּיקָה
    ani/at/himadbika
  • אנחנו/אתם/הןמַדְבִּיקִים
    anakhnu/atem/henmadbikim
  • נחנו/אתן/הןמַדְבִּיקוֹת
    נחנו/aten/henmadbikot

Past

  • אניהִדְבַּקְתִּי
    anihidbakti
  • אתההִדְבַּקְתָּ
    atahidbakta
  • אתהִדְבַּקְתְּ
    athidbakt
  • הואהִדְבִּיק
    huhidbik
  • היאהִדְבִּיקָה
    hihidbika
  • אנחנוהִדְבַּקְנוּ
    anakhnuhidbaknu
  • אתםהִדְבַּקְתֶּם
    atemhidbaktem
  • אתןהִדְבַּקְתֶּן
    atenhidbakten
  • הםהִדְבִּיקוּ
    hemhidbiku
  • הןהִדְבִּיקוּ
    henhidbiku

Future

  • אניאַדְבִּיק
    aniadbik
  • אתהתַּדְבִּיק
    atatadbik
  • אתתַּדְבִּיקִי
    attadbiki
  • הואיַדְבִּיק
    huyadbik
  • היאתַּדְבִּיק
    hitadbik
  • אנחנונַדְבִּיק
    anakhnunadbik
  • אתםתַּדְבִּיקוּ
    atemtadbiku
  • אתןתַּדְבֵּקְנָה/תַּדְבִּיקוּ
    atentadbekna/tadbiku
  • הםיַדְבִּיקוּ
    hemyadbiku
  • הןיַדְבִּיקוּ/תַּדְבֵּקְנָה
    henyadbiku/tadbekna

Imperative

  • אתההַדְבֵּק
    atahadbek
  • אתהַדְבִּיקִי
    athadbiki
  • אתםהַדְבִּיקוּ
    atemhadbiku
  • אתןהַדְבִּיקוּ/הַדְבֵּקְנָה
    atenhadbiku/hadbekna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַדְבִּיק
      lehadbik
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַדְבִּיק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַדְבִּיק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַפְרִיד, לְהַגְשִׁים, לְהַדְהִים
    פרסום