הטיות פועל לְהַדְלוֹת

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַדְלֶה
    ani/ata/humadle
  • אני/את/היאמַדְלָה
    ani/at/himadla
  • אנחנו/אתם/הןמַדְלִים
    anakhnu/atem/henmadlim
  • נחנו/אתן/הןמַדְלוֹת
    נחנו/aten/henmadlot

Past

  • אניהִדְלֵיתִי/הִדְלִיתִי
    anihidleti/hidliti
  • אתההִדְלֵיתָ/הִדְלִיתָ
    atahidleta/hidlita
  • אתהִדְלֵית/הִדְלִית
    athidlet/hidlit
  • הואהִדְלָה
    huhidla
  • היאהִדְלְתָה
    hihidleta
  • אנחנוהִדְלֵינוּ/הִדְלִינוּ
    anakhnuhidlenu/hidlinu
  • אתםהִדְלִיתֶם/הִדְלֵיתֶם
    atemhidlitem/hidletem
  • אתןהִדְלִיתֶן/הִדְלֵיתֶן
    atenhidliten/hidleten
  • הםהִדְלוּ
    hemhidlu
  • הןהִדְלוּ
    henhidlu

Future

  • אניאַדְלֶה
    aniadle
  • אתהתַּדְלֶה
    atatadle
  • אתתַּדְלִי
    attadli
  • הואיַדְלֶה
    huyadle
  • היאתַּדְלֶה
    hitadle
  • אנחנונַדְלֶה
    anakhnunadle
  • אתםתַּדְלוּ
    atemtadlu
  • אתןתַּדְלוּ/תַּדְלֶינָה
    atentadlu/tadleyna
  • הםיַדְלוּ
    hemyadlu
  • הןתַּדְלֶינָה/יַדְלוּ
    hentadleyna/yadlu

Imperative

  • אתההַדְלֵה
    atahadle
  • אתהַדְלִי
    athadli
  • אתםהַדְלוּ
    atemhadlu
  • אתןהַדְלוּ/הַדְלֶינָה
    atenhadlu/hadleyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַדְלוֹת
      lehadlot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַדְלוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַדְלוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַגְלוֹת, לְהַקְשׁוֹת, לְהַשְׁקוֹת
    פרסום