הטיות פועל לְהַדִּיד

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַדִּיד
    ani/ata/humadid
  • אני/את/היאמַדִּידָה
    ani/at/himadida
  • אנחנו/אתם/הןמַדִּידִים
    anakhnu/atem/henmadidim
  • נחנו/אתן/הןמַדִּידוֹת
    נחנו/aten/henmadidot

Past

  • אניהִדַּדְתִּי
    anihidadti
  • אתההִדַּדְתָּ
    atahidadta
  • אתהִדַּדְתְּ
    athidadet
  • הואהִדִּיד
    huhidid
  • היאהִדִּידָה
    hihidida
  • אנחנוהִדַּדְנוּ
    anakhnuhidadnu
  • אתםהִדַּדְתֶּם
    atemhidadtem
  • אתןהִדַּדְתֶּן
    atenhidadten
  • הםהִדִּידוּ
    hemhididu
  • הןהִדִּידוּ
    henhididu

Future

  • אניאַדִּיד
    aniadid
  • אתהתַּדִּיד
    atatadid
  • אתתַּדִּידִי
    attadidi
  • הואיַדִּיד
    huyadid
  • היאתַּדִּיד
    hitadid
  • אנחנונַדִּיד
    anakhnunadid
  • אתםתַּדִּידוּ
    atemtadidu
  • אתןתַּדִּידוּ/תַּדֵּדְנָה
    atentadidu/tadedna
  • הםיַדִּידוּ
    hemyadidu
  • הןיַדִּידוּ/תַּדֵּדְנָה
    henyadidu/tadedna

Imperative

  • אתההַדֵּד
    atahaded
  • אתהַדִּידִי
    athadidi
  • אתםהַדִּידוּ
    atemhadidu
  • אתןהַדִּידוּ/הַדֵּדְנָה
    atenhadidu/hadedna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַדִּיד
      lehadid
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַדִּיד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַדִּיד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַזִּיק, לְהַכִּיר, לְהַגִּישׁ
    פרסום