הטיות פועל לְהַדִּיף

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַדִּיף
    ani/ata/humadif
  • אני/את/היאמַדִּיפָה
    ani/at/himadifa
  • אנחנו/אתם/הןמַדִּיפִים
    anakhnu/atem/henmadifim
  • נחנו/אתן/הןמַדִּיפוֹת
    נחנו/aten/henmadifot

Past

  • אניהִדַּפְתִּי
    anihidafti
  • אתההִדַּפְתָּ
    atahidafta
  • אתהִדַּפְתְּ
    athidaft
  • הואהִדִּיף
    huhidif
  • היאהִדִּיפָה
    hihidifa
  • אנחנוהִדַּפְנוּ
    anakhnuhidafnu
  • אתםהִדַּפְתֶּם
    atemhidaftem
  • אתןהִדַּפְתֶּן
    atenhidaften
  • הםהִדִּיפוּ
    hemhidifu
  • הןהִדִּיפוּ
    henhidifu

Future

  • אניאַדִּיף
    aniadif
  • אתהתַּדִּיף
    atatadif
  • אתתַּדִּיפִי
    attadifi
  • הואיַדִּיף
    huyadif
  • היאתַּדִּיף
    hitadif
  • אנחנונַדִּיף
    anakhnunadif
  • אתםתַּדִּיפוּ
    atemtadifu
  • אתןתַּדֵּפְנָה/תַּדִּיפוּ
    atentadefna/tadifu
  • הםיַדִּיפוּ
    hemyadifu
  • הןתַּדֵּפְנָה/יַדִּיפוּ
    hentadefna/yadifu

Imperative

  • אתההַדֵּף
    atahadef
  • אתהַדִּיפִי
    athadifi
  • אתםהַדִּיפוּ
    atemhadifu
  • אתןהַדִּיפוּ/הַדֵּפְנָה
    atenhadifu/hadefna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַדִּיף
      lehadif
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַדִּיף בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַדִּיף", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַגִּישׁ, לְהַקִּיז, לְהַשִּׁיב
    פרסום