הטיות פועל לְהַזּוֹת

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַזֶּה
    ani/ata/humaze
  • אני/את/היאמַזָּה
    ani/at/himaza
  • אנחנו/אתם/הןמַזִּים
    anakhnu/atem/henmazim
  • נחנו/אתן/הןמַזּוֹת
    נחנו/aten/henmazot

Past

  • אניהִזִּיתִי/הִזֵּיתִי
    anihiziti/hizeti
  • אתההִזִּיתָ/הִזֵּיתָ
    atahizita/hizeta
  • אתהִזִּית/הִזֵּית
    athizit/hizet
  • הואהִזָּה
    huhiza
  • היאהִזְּתָה
    hihizta
  • אנחנוהִזִּינוּ/הִזֵּינוּ
    anakhnuhizinu/hizenu
  • אתםהִזִּיתֶם/הִזֵּיתֶם
    atemhizitem/hizetem
  • אתןהִזֵּיתֶן/הִזִּיתֶן
    atenhizeten/hiziten
  • הםהִזּוּ
    hemhizu
  • הןהִזּוּ
    henhizu

Future

  • אניאַזֶּה
    aniaze
  • אתהתַּזֶּה
    atataze
  • אתתַּזִּי
    attazi
  • הואיַזֶּה
    huyaze
  • היאתַּזֶּה
    hitaze
  • אנחנונַזֶּה
    anakhnunaze
  • אתםתַּזּוּ
    atemtazu
  • אתןתַּזּוּ/תַּזֶּינָה
    atentazu/tazeyna
  • הםיַזּוּ
    hemyazu
  • הןיַזּוּ/תַּזֶּינָה
    henyazu/tazeyna

Imperative

  • אתההַזֵּה
    atahaze
  • אתהַזִּי
    athazi
  • אתםהַזּוּ
    atemhazu
  • אתןהַזּוּ/הַזֶּינָה
    atenhazu/hazeyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַזּוֹת
      lehazot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַזּוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַזּוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַטּוֹת
    פרסום