הטיות פועל לְהַחְווֹת

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַחֲוֶוה/מַחְוֶוה/מַחְוֶה/מַחֲוֶה
    ani/ata/humakhave/makhve/makhve/makhave
  • אני/את/היאמַחֲוָוה/מַחְוָוה/מַחֲוָה/מַחְוָה
    ani/at/himakhava/makhva/makhava/makhva
  • אנחנו/אתם/הןמַחֲוִוים/מַחְוִוים/מַחֲוִים/מַחְוִים
    anakhnu/atem/henmakhavim/makhvim/makhavim/makhvim
  • נחנו/אתן/הןמַחְווֹת/מַחֲווֹת
    נחנו/aten/henmakhvot/makhavot

Past

  • אניהֶחְוִויתִי/הֶחְוֵויתִי/הֶחֱוֵויתִי/הֶחֱוִויתִי/הֶחֱוֵיתִי/הֶחֱוִיתִי/הֶחְוֵיתִי/הֶחְוִיתִי
    anihekhviti/hekhveti/hekheveti/hekheviti/hekheveti/hekheviti/hekhveti/hekhviti
  • אתההֶחְוֵויתָ/הֶחְוִויתָ/הֶחֱוִויתָ/הֶחֱוֵויתָ/הֶחֱוֵיתָ/הֶחֱוִיתָ/הֶחְוֵיתָ/הֶחְוִיתָ
    atahekhveta/hekhvita/hekhevita/hekheveta/hekheveta/hekhevita/hekhveta/hekhvita
  • אתהֶחְוִוית/הֶחְוֵוית/הֶחֱוִוית/הֶחֱוֵוית/הֶחֱוֵית/הֶחֱוִית/הֶחְוֵית/הֶחְוִית
    athekhvit/hekhvet/hekhevit/hekhevet/hekhevet/hekhevit/hekhvet/hekhvit
  • הואהֶחֱוָוה/הֶחְוָוה/הֶחֱוָה/הֶחְוָה
    huhekheva/hekhva/hekheva/hekhva
  • היאהֶחֱוְותָה/הֶחְוְותָה/הֶחְוְתָה/הֶחֱוְתָה
    hihekhevta/hekhveta/hekhveta/hekhevta
  • אנחנוהֶחֱוֵוינוּ/הֶחְוִוינוּ/הֶחְוֵוינוּ/הֶחֱוִוינוּ/הֶחְוִינוּ/הֶחְוֵינוּ/הֶחֱוִינוּ/הֶחֱוֵינוּ
    anakhnuhekhvenu/hekhvinu/hekhvenu/hekhvinu/hekhvinu/hekhvenu/hekhevinu/hekhevenu
  • אתםהֶחְוִויתֶם/הֶחְוֵויתֶם/הֶחֱוִויתֶם/הֶחֱוֵויתֶם/הֶחְוִיתֶם/הֶחְוֵיתֶם/הֶחֱוִיתֶם/הֶחֱוֵיתֶם
    atemhekhvitem/hekhvetem/hekhevitem/hekhevetem/hekhvitem/hekhvetem/hekhevitem/hekhevetem
  • אתןהֶחְוִויתֶן/הֶחְוֵויתֶן/הֶחֱוִויתֶן/הֶחֱוֵויתֶן/הֶחְוֵיתֶן/הֶחְוִיתֶן/הֶחֱוִיתֶן/הֶחֱוֵיתֶן
    atenhekhviten/hekhveten/hekheviten/hekheveten/hekhveten/hekhviten/hekheviten/hekheveten
  • הםהֶחְווּ/הֶחֱווּ
    hemhekhvu/hekhevu
  • הןהֶחְווּ/הֶחֱווּ
    henhekhvu/hekhevu

Future

  • אניאַחְוֶוה/אַחֲוֶוה/אַחֲוֶה/אַחְוֶה
    aniakhve/akhave/akhave/akhve
  • אתהתַּחְוֶוה/תַּחֲוֶוה/תַּחְוֶה/תַּחֲוֶה
    atatakhve/takhave/takhve/takhave
  • אתתַּחְוִוי/תַּחֲוִוי/תַּחְוִי/תַּחֲוִי
    attakhvi/takhavi/takhvi/takhavi
  • הואיַחְוֶוה/יַחֲוֶוה/יַחְוֶה/יַחֲוֶה
    huyakhve/yakhave/yakhve/yakhave
  • היאתַּחְוֶוה/תַּחֲוֶוה/תַּחְוֶה/תַּחֲוֶה
    hitakhve/takhave/takhve/takhave
  • אנחנונַחְוֶוה/נַחֲוֶוה/נַחְוֶה/נַחֲוֶה
    anakhnunakhve/nakhave/nakhve/nakhave
  • אתםתַּחְווּ/תַּחֲווּ
    atemtakhvu/takhavu
  • אתןתַּחֲווּ/תַּחֲוֶוינָה/תַּחְוֶוינָה/תַּחְווּ/תַּחְוֶינָה/תַּחֲוֶינָה
    atentakhavu/takhaveyna/takhveyna/takhvu/takhveyna/takhaveyna
  • הםיַחֲווּ/יַחְווּ
    hemyakhavu/yakhvu
  • הןתַּחְוֶוינָה/תַּחֲוֶוינָה/יַחְווּ/יַחֲווּ/תַּחְוֶינָה/תַּחֲוֶינָה
    hentakhveyna/takhaveyna/yakhvu/yakhavu/takhveyna/takhaveyna

Imperative

  • אתההַחְוֵוה/הַחֲוֵוה/הַחְוֵה/הַחֲוֵה
    atahakhve/hakhave/hakhve/hakhave
  • אתהַחְוִוי/הַחֲוִוי/הַחְוִי/הַחֲוִי
    athakhvi/hakhavi/hakhvi/hakhavi
  • אתםהַחְווּ/הַחֲווּ
    atemhakhvu/hakhavu
  • אתןהַחְוֶוינָה/הַחֲוֶוינָה/הַחְווּ/הַחֲווּ/הַחֲוֶינָה/הַחְוֶינָה
    atenhakhveyna/hakhaveyna/hakhvu/hakhavu/hakhaveyna/hakhveyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַחְווֹת/לְהַחֲווֹת
      lehakhvot/lehakhavot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַחְווֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַחְווֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַחֲיוֹת, לְהַחֲנוֹת, לְהַעְווֹת
    פרסום