הטיות פועל לְהַחְטִיא

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַחְטִיא
    ani/ata/humakhti
  • אני/את/היאמַחְטִיאָה
    ani/at/himakhti'a
  • אנחנו/אתם/הןמַחְטִיאִים
    anakhnu/atem/henmakhti'im
  • נחנו/אתן/הןמַחְטִיאוֹת
    נחנו/aten/henmakhti'ot

Past

  • אניהֶחְטֵאתִי
    anihekhteti
  • אתההֶחְטֵאתָ
    atahekhteta
  • אתהֶחְטֵאת
    athekhtet
  • הואהֶחְטִיא
    huhekhti
  • היאהֶחְטִיאָה
    hihekhti'a
  • אנחנוהֶחְטֵאנוּ
    anakhnuhekhtenu
  • אתםהֶחְטֵאתֶם
    atemhekhtetem
  • אתןהֶחְטֵאתֶן
    atenhekhteten
  • הםהֶחְטִיאוּ
    hemhekhti'u
  • הןהֶחְטִיאוּ
    henhekhti'u

Future

  • אניאַחְטִיא
    aniakhti
  • אתהתַּחְטִיא
    atatakhti
  • אתתַּחְטִיאִי
    attakhti'i
  • הואיַחְטִיא
    huyakhti
  • היאתַּחְטִיא
    hitakhti
  • אנחנונַחְטִיא
    anakhnunakhti
  • אתםתַּחְטִיאוּ
    atemtakhti'u
  • אתןתַּחְטֶאנָה/תַּחְטִיאוּ
    atentakhtena/takhti'u
  • הםיַחְטִיאוּ
    hemyakhti'u
  • הןתַּחְטֶאנָה/יַחְטִיאוּ
    hentakhtena/yakhti'u

Imperative

  • אתההַחְטֵא
    atahakhte
  • אתהַחְטִיאִי
    athakhti'i
  • אתםהַחְטִיאוּ
    atemhakhti'u
  • אתןהַחְטִיאוּ/הַחְטֶאנָה
    atenhakhti'u/hakhtena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַחְטִיא
      lehakhti
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַחְטִיא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַחְטִיא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַחְמִיא, לְהַחְלִיא
    פרסום