הטיות פועל לְהַחֱוִויר

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַחֱוִויר/מַחֱוִיר
    ani/ata/humakhevir/makhevir
  • אני/את/היאמַחֱוִוירָה/מַחֱוִירָה
    ani/at/himakhevira/makhevira
  • אנחנו/אתם/הןמַחֱוִוירִים/מַחֱוִירִים
    anakhnu/atem/henmakhevirim/makhevirim
  • נחנו/אתן/הןמַחֱוִוירוֹת/מַחֱוִירוֹת
    נחנו/aten/henmakhevirot/makhevirot

Past

  • אניהֶחֱוַורְתִּי/הֶחֱוַרְתִּי
    anihekhevarti/hekhevarti
  • אתההֶחֱוַורְתָּ/הֶחֱוַרְתָּ
    atahekhevarta/hekhevarta
  • אתהֶחֱוַורְתְּ/הֶחֱוַרְתְּ
    athekhevart/hekhevart
  • הואהֶחֱוִויר/הֶחֱוִיר
    huhekhevir/hekhevir
  • היאהֶחֱוִוירָה/הֶחֱוִירָה
    hihekhevira/hekhevira
  • אנחנוהֶחֱוַורְנוּ/הֶחֱוַרְנוּ
    anakhnuhekhevarnu/hekhevarnu
  • אתםהֶחֱוַורְתֶּם/הֶחֱוַרְתֶּם
    atemhekhevartem/hekhevartem
  • אתןהֶחֱוַורְתֶּן/הֶחֱוַרְתֶּן
    atenhekhevarten/hekhevarten
  • הםהֶחֱוִוירוּ/הֶחֱוִירוּ
    hemhekheviru/hekheviru
  • הןהֶחֱוִוירוּ/הֶחֱוִירוּ
    henhekheviru/hekheviru

Future

  • אניאַחֱוִויר/אַחֱוִיר
    aniakhevir/akhevir
  • אתהתַּחֱוִויר/תַּחֱוִיר
    atatakhevir/takhevir
  • אתתַּחֱוִוירִי/תַּחֱוִירִי
    attakheviri/takheviri
  • הואיַחֱוִויר/יַחֱוִיר
    huyakhevir/yakhevir
  • היאתַּחֱוִויר/תַּחֱוִיר
    hitakhevir/takhevir
  • אנחנונַחֱוִויר/נַחֱוִיר
    anakhnunakhevir/nakhevir
  • אתםתַּחֱוִוירוּ/תַּחֱוִירוּ
    atemtakheviru/takheviru
  • אתןתַּחֱוֵורְנָה/תַּחֱוִוירוּ/תַּחֱוִירוּ/תַּחֱוֵרְנָה
    atentakheverna/takheviru/takheviru/takheverna
  • הםיַחֱוִוירוּ/יַחֱוִירוּ
    hemtakheverna/yakheviru
  • הןתַּחֱוֵורְנָה/יַחֱוִוירוּ/תַּחֱוֵרְנָה/יַחֱוִירוּ
    hentakheverna/takheverna/takheverna/yakheviru

Imperative

  • אתההַחֱוֵור/הַחֱוֵר
    atahakhever/hakhever
  • אתהַחֱוִוירִי/הַחֱוִירִי
    athakheviri/hakheviri
  • אתםהַחֱוִוירוּ/הַחֱוִירוּ
    atemhakheverna/hakheviru
  • אתןהַחֱוֵורְנָה/הַחֱוִוירוּ/הַחֱוֵרְנָה/הַחֱוִירוּ
    atenhakheverna/hakheverna/hakheverna/hakheviru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַחֱוִויר/לְהַחֱוִיר
      lehakhevir/lehakhevir
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַחֱוִויר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַחֱוִויר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַחְלִים, לְהַחֱלִישׁ, לְהַחֱטִיף
    פרסום