הטיות פועל לְהַחֲרִים

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַחֲרִים
    ani/ata/humakharim
  • אני/את/היאמַחֲרִימָה
    ani/at/himakharima
  • אנחנו/אתם/הןמַחֲרִימִים
    anakhnu/atem/henmakharimim
  • נחנו/אתן/הןמַחֲרִימוֹת
    נחנו/aten/henmakharimot

Past

  • אניהֶחְרַמְתִּי
    anihekhramti
  • אתההֶחְרַמְתָּ
    atahekhramta
  • אתהֶחְרַמְתְּ
    athekhramt
  • הואהֶחְרִים
    huhekhrim
  • היאהֶחְרִימָה
    hihekhrima
  • אנחנוהֶחְרַמְנוּ
    anakhnuhekhramnu
  • אתםהֶחְרַמְתֶּם
    atemhekhramtem
  • אתןהֶחְרַמְתֶּן
    atenhekhramten
  • הםהֶחְרִימוּ
    hemhekhrimu
  • הןהֶחְרִימוּ
    henhekhrimu

Future

  • אניאַחֲרִים
    aniakharim
  • אתהתַּחֲרִים
    atatakharim
  • אתתַּחֲרִימִי
    attakharimi
  • הואיַחֲרִים
    huyakharim
  • היאתַּחֲרִים
    hitakharim
  • אנחנונַחֲרִים
    anakhnunakharim
  • אתםתַּחֲרִימוּ
    atemtakharimu
  • אתןתַּחֲרִימוּ/תַּחֲרֵמְנָה
    atentakharimu/takharemna
  • הםיַחֲרִימוּ
    hemyakharimu
  • הןיַחֲרִימוּ/תַּחֲרֵמְנָה
    henyakharimu/takharemna

Imperative

  • אתההַחֲרֵם
    atahakharem
  • אתהַחֲרִימִי
    athakharimi
  • אתםהַחֲרִימוּ
    atemhakharimu
  • אתןהַחֲרִימוּ/הַחֲרֵמְנָה
    atenhakharimu/hakharemna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַחֲרִים
      lehakharim
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַחֲרִים בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַחֲרִים", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַחֲלִישׁ, לְהַאֲבִיק, לְהַעֲדִּיף
    פרסום