הטיות פועל לְהַטְבִּיעַ

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַטְבִּיעַ
    ani/ata/humatbia
  • אני/את/היאמַטְבִּיעָה
    ani/at/himatbi'a
  • אנחנו/אתם/הןמַטְבִּיעִים
    anakhnu/atem/henmatbi'im
  • נחנו/אתן/הןמַטְבִּיעוֹת
    נחנו/aten/henmatbi'ot

Past

  • אניהִטְבַּעְתִּי
    anihitbati
  • אתההִטְבַּעְתָּ
    atahitbata
  • אתהִטְבַּעְתְּ/הִטְבַּעַתְּ
    athitbat/hitba'at
  • הואהִטְבִּיעַ
    huhitbia
  • היאהִטְבִּיעָה
    hihitbi'a
  • אנחנוהִטְבַּעְנוּ
    anakhnuhitbanu
  • אתםהִטְבַּעְתֶּם
    atemhitbatem
  • אתןהִטְבַּעְתֶּן
    atenhitbaten
  • הםהִטְבִּיעוּ
    hemhitbi'u
  • הןהִטְבִּיעוּ
    henhitbi'u

Future

  • אניאַטְבִּיעַ
    aniatbia
  • אתהתַּטְבִּיעַ
    atatatbia
  • אתתַּטְבִּיעִי
    attatbi'i
  • הואיַטְבִּיעַ
    huyatbia
  • היאתַּטְבִּיעַ
    hitatbia
  • אנחנונַטְבִּיעַ
    anakhnunatbia
  • אתםתַּטְבִּיעוּ
    atemtatbi'u
  • אתןתַּטְבִּיעוּ/תַּטְבַּעְנָה
    atentatbi'u/tatbana
  • הםיַטְבִּיעוּ
    hemyatbi'u
  • הןיַטְבִּיעוּ/תַּטְבַּעְנָה
    henyatbi'u/tatbana

Imperative

  • אתההַטְבַּע/הַטְבֵּעַ
    atahatba/hatbea
  • אתהַטְבִּיעִי
    athatbi'i
  • אתםהַטְבִּיעוּ
    atemhatbi'u
  • אתןהַטְבִּיעוּ/הַטְבַּעְנָה
    atenhatbi'u/hatbana

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַטְבִּיעַ
      lehatbia
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַטְבִּיעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַטְבִּיעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַרְוִויחַ, לְהַתְפִּיחַ, לְהַרְתִּיחַ
    פרסום